• 27 מרץ 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שמונה נפגעו מחומר הדברה במושב פדויים, תושבים נקראו להסתגר בבית

תושבי המושב דיווחו על קשיי נשימה תחושת צריבה בעיניים וכוחות הצלה הוזעקו למקום. כביש 214 מאופקים לבית רנן נסגר לתנועה לדקות ארוכות

תקרית חומרי הדברה (צילום הדמיה: USDA / נחלת הכלל)

בעקבות דיווח של תושבים במושב פדויים אודות קשיי נשימה ותחושת צריבה, הוזעקו למקום כוחות משטרה וחירום והצלה נוספים. מבדיקת ניטור עולה כי בשלב זה אין מדובר באירוע חומרים מסוכנים, אלא ככל הנראה מעורבות של חומר הדברה.  כביש 241 מאופקים לצומת רנן נסגר לתנועה דקות ארוכות ותושבי המושב התבקשו להסתגר בבתיהם. 

על פי הדיווחים, הסובלים מקשיי נשימה ומטופלים במקום ללא צורך בפינוי.

מדוברות איחוד הצלה - מחוז דרום נמסר כי שמונה אנשים, בני משפחה אחת, נפגעו באורח קל וטופלו על ידי מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה סניף נגב (צוות אופקים) לאחר שככל הנראה שאפו חומר שאינו ברור, אשר גרם להם לבעיות נשימה במושב פדויים. צוותי כיבוי פועלים בדקות אלו בזירת האירוע לבדיקת הנסיבות ואופי החומר.

צוותי מד''א מעניקים במקום טיפול רפואי לנפגעים. צוותים כיבוי והצלה עדיין מנטרים באזור המושב והפרדסים על מנת לוודא ולאתר את בעל החומר, על מנת לדעת באיזה חומר הדברה מדובר.

עידכון, 23:11:  מבדיקת החומר שנערכה בידי כב"ה עולה כי מדובר בחומר הדברה "מפיסטו", מספר אום 2902. לא מסכן - חומר לריסוס לימונים ואתרוגים. ההערכה היא כי נעשה שימוש בחומר מבלי להתחשב בכיוון הרוח, דבר שגרם לחומר להגיע גם לבתי התושבים.

על פי אתר החברה המייצרת, מפיסטו "הינו תכשיר המיועד להדברת מזיקים שונים. התכשיר פועל כרע קיבה ומגע והוא בעל רעילות נמוכה יחסית לבעלי דם חם. התכשיר ממשפחת הנאוניקוטינואידים ופועל דרך מערכת העצבים".


וידאו: הסריקות אחר חומרים מסוכנים במושב פדויים (צילום: דוברות המשטרה)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load