• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לא מתלהבים מבאר שבע: מאות זכו ב''מחיר למשתכן'' - וביטלו

מתוך 488 זוכים בפרויקט מחיר למשתכן בשכונת סיגליות, שזכה להתעניינות אדירה, רק 109 מימשו את זכייתם. במשרד השיכון סבורים שזה טבעי, כי חלק מהמתעניינים נרשמו למספר הגרלות במקביל. הדירות שנותרו - יוגרלו שוב

העבודות בשכונת סיגליות. קונים מעטים בלבד (צילום יח''צ)

רק 109 איש רכשו דירות בשכונת הסיגליות, מתוך 488 זוכים בתוכנית מחיר למשתכן, בפרויקט אשר בתחילתו זכה להתעניינות גדולה מאוד, עם למעלה מ-1,800 נרשמים. מדובר בפרויקט של חברת רייסדור, חלק ממתחם  שיכלול 12 בניינים בני 6-9 קומות בבניה רוויה, במיקום אטרקטיבי, בצמוד לפארק רחב ידים, מגרשי ספורט פינות ישיבה מוצלים ושטחי פנאי למשפחה, בתמהיל הדירות הינן דירות בנות 4 ו-5 חדרים גדולים ומרווחים הכוללים מרפסות ענק וכן דירות גן ופנטאוזים מפוארים. המחיר שלהן נחשב תחרותי: 7,948 שקל למ”ר, זול מפרויקטים אחרים בבאר שבע והרבה מתחת למחירים בשוק החופשי, לדירות חדשות בגדול דומה. המחירים הסופיים מוערכים בין כ-1.1 עד 1.4 מיליון שקלים לדירה. הכניסה לדירות אמורה להיות בשנת 2020. 

בסוף חודש נובמבר האחרון,  ועדת משנה לתכנון ובניה באר שבע בראשות מ"מ וסגן רה"ע טל אל-על אישרה את הקמת המבנים הראשונים בשכונת סיגליות החדשה במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן", של  חב' רייסדור בניה בע"מ.

בעיריית באר שבע תלו תקוות רבות בפרויקט, בשל מיקומו ואיכות המפרט שלו, במחיר אטרקטיבי שהוא מתחת למחירי השוק. מ"מ וסגן רה"ע טל אל-על אמר אז כי: "עיריית באר שבע פועלת לקדם בניה בעלת מבחר אפשרויות שונות ברחבי העיר שתתאים למגוון אוכלוסייה רחב, החל מבניית בתים צמודי קרקע ועד מבנים רבי קומות. במסגרת זו לא נפקדת אוכלוסיית הזוגות הצעירים הזכאים לדיור מוזל לדוגמא בתוכנית "מחיר למשתכן". חשוב לציין כי  ביחד עם משרד הבינוי והשיכון פעלנו רבות על מנת לשפר את  סטנדרט הבניה של הדירות ואני מאחל לזוגות הצעירים בהצלחה בשכונתם החדשה סיגליות".

אלא שתקוות לחוד ותוצאות לחוד: מתוך 488 זוכים, רק 109 קנו דירות. בין המבטלים, כך נודע, כאלה שנרשמו למספר הגרלות והעדיפו להישאר במרכז הארץ. מבנה ההגרלות הוא כזה, שזכאים יכולים להירשם לשלוש הגרלות, בשלוש ערים שונות, כאשר מי שגר במרכז הארץ, רושם את באר שבע כאפשרות שניה או שלישית. במהלך הזמן, גם נפתחו הגרלות אחרות, שככל הנראה קרצו להם יותר. יש מי שהתהליך פשוט ייאש אותם ופנו לרכישת דירה בדרכים אחרות.

גרים במרכז, עובדים במרכז, למה לרכוש דירה בב''ש?

איזור הביקוש הגדול בישראל היה ונותר מרכז הארץ, מכל מיני סיבות, בעיקר תעסוקה, רמת שכר ואפשרויות קידום. גם התקוות להביא לבאר שבע אלפי אנשי קבע, נתבדו בינתיים, כפי שעלה ממידע שהוצג בכנסים שונים, האחרון בהם במכון מנדל. אנשי היי טק, חיילי ובוגרי יחידות הטכנולוגיה העילית של צה''ל לא מתלהבים לעבור לבאר שבע מכל מיני סיבות ובעיקר - תרבותיות. הדבר מותיר היזמים עם הקהל הבאר שבעי ומשפרי דיור מהאיזור, שרמת השכר בו נמוכה יותר ובשל כך, מתקשים להשיג מימון בנקאי. 

במשרד השיכון אומרים בתגובה כי: "תכנית "מחיר למשתכן" הינה תכנית הדגל של הממשלה בתחום הבינוי והשיכון. ההיקפים הינם בסדרי גודל חסרי תקדים בישראל, ואנו עדים לאמון ציבורי גבוה בתכנית עם למעלה מ-119,000 משקי בית שכבר הנפיקו אישורי זכאות, והמספר עולה מיום ליום. הקבלנים גם הם ממשיכים להביע אמון בתכנית, וניגשים למכרזים השונים ברחבי הארץ".

"חשוב לציין כי חלק ניכר מרשימת הנרשמים לפרויקט של רייסדור בבאר שבע ירד כבר בסיום סדרת ההגרלות של חודש יוני, וזאת בשל זכייתם בהגרלות לפרויקטים אחרים. בפועל נותרה רשימה של 488 זוכים וממתינים פעילים בלבד".

"קצב רכישת הדירות בפרויקט מרשים ביותר - תוך 3 ימים נבחרו ונמכרו 109 דירות. יתר הדירות כבר יצאו להגרלת המשך, אשר נפתחה בסוף השבוע ותיסגר ב-20.2.18".

"מדובר בפרויקט עם מחיר אטרקטיבי בבאר שבע ביחס לשוק החופשי, והמפרט המלא של הדירות נגיש וחשוף לכל".

"תופעת ביטולי הזכיות ב"מחיר למשתכן" היא חלק טבעי והכרחי בהצלחת הפרויקט, שכן עם התקדמותו, נערך מספר רב של הגרלות ביישובים רבים ברחבי הארץ, ולזוכים נשמרת הזכות לבטל כל זכיה לטובת כל הגרלה חדשה שנפתחת להרשמה".

את תגובת רייסדור לא ניתן היה להשיג, למרות פניות חוזרות ונשנות, עד למסירת הידיעה ואם תגיע, נפרסם אותה. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load