• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שתפו וגם תתרמו: בית חב''ד בבנגקוק זקוק לעזרתכם!

בית חב''ד בבנגקוק שבתאילנד מארח מדי שנה אלפי מטיילים מישראל, בהם מאות באר שבעים, הזוכים לבית חם הרחק מהבית. מאחר ובעל המקום ממנו פועלים לא מוכן לחדש להם את החוזה, הם פונים לציבור בבקשת תרומה

מאות ישראלים פוקדים מדי יום את בית חב''ד בבנגקוק (צילום: חב''ד)

נדמה כי אין מקום בעולם בו תנועת חב''ד אינה נוכחת ובמיוחד, במקומות בהם מטיילים ישראלים, במיוחד במזרח הרחוק. הם עושים קבלות שבת, חוגגים יחד את חגי ישראל, מפעילים מסעדות כשרות עם אוכל ישראלי וגם עוזרים בחפץ לב ברגעים הקשים. ה''שליחים'' של חב''ד הם שגרירים לכל דבר ועניין, מארוחה חמה ועד לדברים הכי לא צפויים שיכולים להתרחש בטיול הרחק מהבית.

"אנחנו נמצאים בבניין שכור כבר 17 שנה, כרגע בעל הבניין לא מוכן לחדש לנו חוזה, מה שאומר שכל יום אפשר תיאורטית להוציא אותנו, החלטנו ללכת על מהלך של קניית מקום שיהיה שלנו ויתן יציבות לבית חב"ד וכמובן גם ישדרג את כל הפעילות. מצאנו מקום מדהים במיקום מעולה ובמחיר טוב יחסית לאזור", אומרים לנו בבית חב''ד בנגקוק, המנוהל על ידי הרב וילהלם נחמיה.

גם בקניון בבנגקוק - לא שוכחים את ישראל (צילום: חב''ד)


העלות של המקום החדש עומדת על סכום די נכבד, מסבירים בחב''ד בנגקוק, אותו הם מבקשים לגייס באמצעות תרומות. "החלטנו לעשות קמפיין של שגרירים שכל אחד לוקח על עצמו איזשהו סכום לגייס ואנחנו עושים לו דף התרמה, וכך ביחד, אם כל אחד יתרום משהו קטן, נצליח לגייס סכום נכבד שיאפשר לנו להצליח במהלך".

בית חב''ד בבנגקוק, כשאר שלוחות חב''ד בתאילנד ובעולם, מגיש מדי שבוע ארוחות, בהן ארוחות שבת וארוחות חג, מבלי לדרוש תשלום. מעת לעת, הוא מארח מופעים של מוסיקאים ישראלים ומהווה כתובת אליה יכול לפנות כל מטייל ישראלי או יהודי. הבית בבנגקוק עושה את זה כבר 23 שנה. "בעל הבניין הקיים לא מסכים לחדש את חוזה השכירות, אז רגע לפני שזורקים אותם לרחוב, רוצים לבנות בית חם ואוהב שימשיך לתת אהבה מכל הלב לכל אחד", אומרים.

תרגישו בבית, גם בבנגקוק. אחת הפינות של בית חב''ד (צילום: חב''ד)
בית חב''ד בבנגקוק קורא לכם לתרום וגם לשתף את הכתבה הזו, על מנת שתגיע לכמה שיותר אנשים. פרטים לגבי התרומה ניתן למצוא בעמוד הזה
ליטל פיטוסי מבאר שבע היא אחת משגרירות הפרויקט. זה הדף שלה

באתר חב''ד תאילנד
ובמייל הזה: bkk@chabadthailand.com

הדלקת נרות חנוכה בקואסן בבנגקוק (שידור חי שהועבר על ידי חב''ד)​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load