• 23 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קצת לפני שבת: שני סיפורים של חסד, של האנשים הטובים בבאר שבע

ילדה שלא אכלה יממה שלמה, קשיש ערירי שלא יכול היה לדאוג לעצמו - לא היה צריך לבקש הרבה: חברי ''באר שבע ביחד'' נרתמו לסייע

ערבות הדדית. הלב הרחב של אנשי הנגב (צילום הדמיה: PXHERE / CC0)

שני מקרים ביממה אחת - של מצוקה אנושית קשה: ילדה שנותרה ללא אוכל בבית, כי לאימה לא היה כבר ממה לקנות לה, קשיש ערירי שלא יכל עוד לדאוג לעצמו. זה קרה בבאר שבע, שתי נשים, פעילות בקהילה, כל אחת בתחומה היא, המשותף להן הוא אהבת האדם והאכפתיות הרבה. 

נתחיל מהילדה: אם לבת קטנה פנתה אתמול לאלינור רווח אזולאי וסיפרה לה, בבכי קורע לב, כי נותרה ללא  אמצעים לרכוש מזון עבור הילדה. אלינור רווח אזולאי, העוסקת מסביב לשעון בסיוע לאנשים שנקלעו למצבי משבר, העבירה קריאת חירום לחברי קבוצת הפייסבוק באר שבע ביחד, המונה כמעט 100,000 חברים, בגיוס מזון וסיוע חירום לאם, תושבת באר שבע. תוך דקות מעטות, התחילו להגיע, באמצעות הפייסבוק, הצעות לעזרה, שאלינור העבירה לאם.

עוד באותו ערב, זמן קצר לאחר הפניה, הילדה כבר אכלה ארוחה טובה ויש מי שימשיך לדאוג לה. "אתם משהו מיוחד", כתבה אלינור רווח אזולאי לחברי קבוצת ''באר שבע ביחד''.  "היום העלתי פוסט אודות  אמא שהבת לא אכלה מאתמול ושלחה לי תמונה של ילדה זרוקה במיטה. אתם דאגתם לכסף וקניות, שלא יחסר להן כלום, רצתי לסופר והשלמתי מה שחסר ורגע ליפני שהלשון שלי בחוץ כי זה באמת היה מרוץ נגד השעון, אני מקבלת תמונה של ילדה מרוחה באוכל על כל הפרצוף.  מיד חייכתי  ואמרתי לעצמי: זה משהו שאני חייבת לשתף בו את חברי ''באר שבע ביחד" זה הכל אתם!".

אלינור רווח אזולאי הודתה לערן בר שושן, מנהל באר שבע ביחד ולמיקי מרוביץ', שנרתם פעמים רבות לסייע במה שצריך.

ביתו של ניסן. הוא כבר לא יכול לטפל בענייניו (צילום: ציפורה חלפון)​​​​​​​


המקרה השני הוא של ניסן, קשיש ערירי בן 92, ניצול שואה, המתגורר בשכונה א' בבאר שבע. שכניו הם אלה שפנו לציפורה חלפון, אשר עוסקת במהלך השבוע בטיפול ברווחת חיילים בבאר שבע והנגב. ניסן היה שרוי במצוקה קשה, בבית מוזנח מאוד, שכבר לא היה בכוחו לסדר אותו.  בבית הייתה מפוזרת אשפה רבה וחלק מחפצי הבית התקלקלו. ציפורה העבריה קריאת חירום בבאר שבע ביחד, גייסה מתנדבים והושגה תרומה של חפצים לבית.

"קראתי לפרוייקט 'מחבקים את ניסן', כתבתי פוסט מרגש בעניין ב'באר שבע ביחד' ומהר מאןד תושבים צעירים ומבוגרים נרתמו לעזרה - אחד תרם את המשאית, אחר את הרכב שלו ורבים ביקשו לבוא לנקות. קרוב לשמונה שעות עבדנו ועוד לא סיימנו"

"איך במדינת ישראל 2018, עדיין הקשישים האלה שקופים. איך אנחנו לא מגלים רגישות למצוקתם של אחרים. הלב מתפוצץ מכעס וכאב", אומרת חלפון. 

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load