• 23 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יד ביד עם מפוני קפלן 12: שני זוגות מבוגרים ישוכנו ב''גני יעלים''

לא מפקירים את הדיירים, בוחרים בחיים: שני זוגות מבוגרים מדיירי קפלן 12 ישוכנו, ללא תשלום, ב''גני יעלים'', כך נמסר מעיריית ב''ש. אתמול קרא רוה''ע ב''ש: ''קודם כל מצילים את חיי הדיירים, נעבור את זה יחד''

הבניין בכיכר קפלן 12. הדיירים מתפנים, כדי לאפשר עבודות חיזוק (צילום: דני בלר)

יממה בלבד לאחר ישיבת המועצה הדרמטית, שהוקדשה בחלקה לגורל דיירי הבניין בקפלן 12, שהוכרז מסוכן ולא ניתן עוד לחיות בו, בעיריית באר שבע דואגים לכל אחד ואחת מהדיירים, באופן אישי. זו הפעם הראשונה בה בבאר שבע נופלת החלטה לפנות בניין מדייריו, אחרי שנתגלו בו כשלים מהותיים. זו החלטה כבדה עבור כלל הגורמים, בהם מהנדס העיר באר שבע ואחת שנלקחה בלב מאוד כבד. הערב נמסר מעיריית באר שבע, כי שני זוגות מבוגרים, בהם זוג ניצולי שואה, ישוכנו, ללא תשלום, בבית גני יעלים.

בית גני יעלים, בשכונה ה' בבאר שבע, הוא קומפלקס דיור מוגן, המציע מגוון רחב של שירותים ודיור איכותי לגיל השלישי, מדיירים עצמאיים, הנהנים מסביבה נעימה וצוות אדיב ועד לטיפול בדיירים סיעודיים. בבית זה, מודעים לרגישות הרבה שבעזיבת הבית, גם אם לתקופה מוגדרת, בנסיבות מצערות כאלה וללא ספק ספק, יעשו הכל להנעים את הזמן לשני הזוגות הותיקים. 

אל הגופים המסייעים לדיירים בוראשם עיריית באר שבע, חברה גם הקרן לידידות, מיסודו של הרב יחיאל אקשטיין. ההערכה היא כי תעבור כחצי שנה עד שהדיירים יוכלו לשוב לבתיהם, היות וצריך לערוך סקירה הנדסית של הבניין ולבצע בו עבודות חיזוק. רק בעוד כחודשיים, כך מעריכים, ניתן יהיה לדעת סופית את לוח הזמנים. 

בישיבת מועצת העיר פנה ראש עיריית באר שבע במילים נרגשות לדיירים, הסביר להם כי מדובר בסכנת חיים ממש ולא ניתן לבצע עבודות כשהדיירים בבניין. למרות שמדובר בנכס פרטי, זהו מצב חסר תקדים, הקורה לראשונה בבאר שבע כאשר בין היתר, דאגה עיריית באר שבע להציב שמירה על הבניין כל התקופה שדייריו לא ישהו בו.  

תגובות

End of content

No more pages to load