• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''איך עלינו ל-26 מיליון שקלים גביה מדוחות?'', שאל חבר המועצה ינאי

חבר מועצת העיר משה ינאי הגיש שאילתא באשר לעלייה התלולה בגבייה מדוחות בבאר שבע. ''היינו במיליון, פתאום זה צמח ל-26 מיליון''. ראש עיריית ב''ש השיב לו

משה ינאי. הגיש שאילתא בנושא הדוחות (צילום: דני בלר)

חבר מועצת העיר משה ינאי, מסיעת אור, היושבת באופוזיציה, הגיש שאילתא בישיבת מועצת העיר שנערכה אתמול, רביעי, באשר לעליה התלולה לדבריו, בגבייה מדוחות חניה. ''לפני 15 שנה היינו במיליון שקלים והיום זה צמח ל-26 מיליון שקלים?''. נושא דוחות החניה מאוד מסעיר את הבאר שבעים, בין היתר בשל מצוקת חניה בשכונות מסוימות, בעיקר בקרבת מכללות והאוניברסיטה ובעיר העתיקה. לדברי ינאי, הוא קיבל פניות רבות של תושבים וסוחרים בעיקר בעיר העתיקה, שלטענתם נושא החניה גורם לבריחת לקוחות לטובת מרכזי הקניות דוגמת ''ביג'', בהם החניה בחינם. ינאי טען עוד, כי באר שבע מצטיירת כשיאנית מתן הדוחות, על פי בדיקות של העיתונות הכלכלית.

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', הסביר כי הגידול החד בדוחות החניה נובע מגידולה של העיר וגם, מהנתהגותם של תושבים שלא תמיד מצייתים להוראות. הוא הסביר, כי לדומגא, במשחקים הנערכים באיצטדיון טרנר, הקהל מתבקש לא להגיע במכוניות פרטיות, מאחר והעירייה מעמידה שאטלים (היסעים) ללא תשלום, יוזמה ייחודית לעיר, הנעשית בשיתוף עם מועדון הפועל ב''ש. ''אז מגיעים אליי אנשים קיבלו דוח בקול זעקה ואני בודק אחד אחד. מתברר שלא רק שבאו ברכב, גם חנו על הדשא, או חסמו נתיב, כשיש להם הסעה בחינם. הייתי בסיור בספרד- ושם לא באים למשחקים הגדולים ברכב הפרטי", הסביר דנילוביץ'.

הסבר נוסף הוא בעליית מספר הסטודנטים באוניברסיטה ובמכללות. דנילוביץ' וינאי הסכימו שיש רק להתברך בסטודנטים, המגיעים לשכונות הותיקות ותורמים בעשייה חברתית, אך בשנים האחרונות רבים מהם עברו מנסיעות בתחבורה הציבורית, לנסיעה ברכב פרטי והלחץ מורגש בשכונות ותיקות דוגמת א', ג', וד'.  דניבלוביץ' הסביר שיש לההבדיל בין תדירות הבדיקה של תקיפות הכרטיסים - כאשר כרטיס החניה בתוקף, הרי לא ניתן דוח.  

עם זאת, למערכת ברנז'ה מגיעיות לא מעט תלונות בנושא, בין היתר על היעדר אפשרות לרכוש כרטיסי חניה במקום שאינו סוכנות דואר. הביעה חמורה יותר בעיר העתיקה, אך שם הוכשר חניון בחינם (ויטמן).

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load