• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כמו בתל אביב: האם באר שבע בדרך להשיק מוניות שירות?

עיריית באר שבע מקדמת תוגנית להשקת מוניות שירות, בהתחלה בשכונות מרוחקות להן תנועה מועטה, התוכנית, אשר כפופה לאישור משרד התחבורה, הועלתה בין היתר על ידי קבוצת באר שבע ביחד

מוניות שירות בתל אביב. בקרוב בבאר שבע? (צילום: אבי דרור / CC BY 3.0)

קווי מוניות שירות ייכנסו לשירות בבאר שבע, בדומה לקווים הפועלים בתל אביב. מדובר בקווים שיפעלו תחילה בשכונות המרוחקות יותר, דוגמת נחל בקע. זהו שירות חיוני בעיר דוגמת באר שבע, אשר לה שטח מוניציפלי גדול, שכונות מרוחקות זו מזו ואוכלוסיה הנזקקת לשירותי תחבורה ציבורית.

לאחרונה נפגשו מנהל קובצת הפייסבוק "באר שבע ביחד", ערן בן שושן ביחד עם נציגים נוספים, עם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', ושוחחו על הנושא, שהועלה לא אחת בדיונים בקבוצה, המונה כמעט 100,000 חברים. בלא מעט פוסטים, הועלה הצורך לחזק ולהוסיף תחבורה אלטרנטיבית בנוסף לזכיינית דן באר שבע. דנילוביץ' תמך בתוכנית, מתוך רצון להציע לתושבי העיר תחברוה כמה שיותר נגישה. אלא שיישום התוכנית תלוי באישור של משרד התחבורה.

במהלך העשור האחרון דרשה עיריית באר שבע בעקביות את הפעלתם של קווי מוניות שירות ברחבי העיר, אך כתוצאה מהתנגדות משרד התחבורה הדבר לא יצא לפועל. לאחרונה ועם זיהוי שינוי המגמה במשרד התחבורה פנתה העירייה בבקשה מחודשת על מנת לבחון ולקדם הפעלת מספר קווי מוניות שירות ברחבי העיר.

מחזיק תיק ההנדסה, מ"מ וסגן רה"ע טל אל-על אישר לאחרונה את תוכנית העירייה ל-6 קווי מוניות שירות אשר יהוו עוגן נוסף בשיפור התחבורה הציבורית מהשכונות למרכז העיר, אזורי תעסוקה ותעשייה, תחנות רכבת ותחנה מרכזית, בית חולים ומוסדות חינוך מרכזיים. התוכנית הועברה אל הרשות הלאומית לתחבורה ציבורית וכעת היא צפויה להבחן על-פי הפרמטרים אותם קבע משרד התחבורה.

המדובר בקווים בשכונות וברחובות בהן קיים מחסור בתחבורה ציבורית עקב כמות נוסעים מעטה מידי או כתוצאה מכך שהרחובות צרים ולכן אוטובוסים מתקשים לעבור דרכם.

טל אל-על: "לאורך כל השנים רה"ע, אנוכי וחברי מועצה נוספים לא הרפינו ואני שמח על הפתיחות המחודשת של משרד התחבורה לעניין מוניות השירות. מערכת תחבורה ציבורית טובה הינה קודם כל, מערכת שהיא מגוונת. למערכת התחבורה הציבורית בעיר באר שבע חסרים שני אמצעי תחבורה ציבורית חשובים: רכבת קלה להסעת המונים ומוניות שירות ואת שני הנושאים האלה אנו מקדמים באופן אינטנסיבי מאוד." יצוין כי לאחרונה פורסם כי שר התחבורה, ישראל כץ הודיע כי ניתן יהיה להשתמש בכרטיס ה"רב-קו" גם במוניות השירות הפועלות ברחבי המדינה.


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load