• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עשתה ברית מילה לבנה עם מספריים - ''כי כך נוהגים במקום ממנו באתי''

אזרחית אריתראה עשתה בעצמה ברית מילה לבנה בן ה-4: לקחה מספריים ביתיות, אחזה בו בחוזקה וחתכה לו את העורלה - ולא הבינה מה לא בסדר עם זה

הילד הגיע לגן נאנק מכאבים (צילום המידה: GENTLEBEATZ / PIXABAY)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע אזרחית אריתראה בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו ובהפרת חובה של הורה, אחרי שזו בצעה בעצמה ברית מילה בבנה בן ה-4: היא לקחה מספריים, אחזה בבנה בחוזקה וחתכה את העורלה שלו. לילד, שהתפתל מכאבים, הסבירה כי אלה יחלפו תוך שלושה ימים, אך דבר ברית המילה המאולתר נודע לגננת של הילד, כשזה התלונן מכאבים ולגננת התגלה המחזה המזוויע.

על פי המתואר בהכרעת הדין, שניתנה אתמול, רביעי, בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, הנאשמת, אזרחית אריתראית שהגיעה לארץ לפני כ 8 שנים ושוהה בארץ באשרה זמנית, טענה כי ביקשה למול את בנה, יליד 2012 ובן כ-4 שנים בזמן האירוע. האם לקחה מספריים ביתיות רגילות שהיו בביתה, החזיקה בבנה הקטן בחוזקה וחתכה באמצעות המספריים את העורלה.

הנאשמת ביצעה את המעשה תוך שהיא מתעלמת מבכיו של בנה ומתחינותיו שלא תגזור את עורלתו ולאחר מעשה הותירה אותו שכוב על הספה בביתו, כשהוא מתייסר במכאוביו ושותת דם מאיבר מינו.

אנשי רווחה ושוטרים הגיעו לביתה של האישה, במטרה להוציא את שתי בנותיה של הנאשמת מחזקתה למסגרות חירום, אבל הנאשמת סירבה להיענות להוראותיהם, החלה להשתולל ולצעוק, לבעוט ולנשוך ואף החזיקה את בתה התינוקת בשיניה, וכתוצאה מכך נגרמו לתינוקת סימני נשיכה וסימני חבלה אחרים.

הנאשמת נעצרה לחקירה, ובסופו של דבר הוגש נגדה כתב אישום חמור, שמייחס לה עבירה של תקיפה, עבירה של גרימת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות, עבירה של תקיפת קטין, התעללות בקטין, וכן עבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

לטענת האם, היא ביצעה ברית מילה כפי שנהוג במקום שממנו באה ובתרבות שבה גדלה, וכפי שנהגה בבנה הגדול ואיננה
המילה מעוגנת בתרבות ממנה מגיעה הפסול במעשיה. לדבריה, לא הייתה מודעת לכך שמדובר במעשה אסור. לטענתה, לא היה צריך לקחת את הילד לרופא, מאחר והפצע היה אמור להיתרפא במנוחה בבית של שלשה ימים.

בית המשפט הרשיע את הנאשמת רק בעבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ובעבירה של הפרת חובה של הורה, אך זיכה אותה מיתר העבירות.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load