• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''הוא חשש שעומדים להכות אותו'': לוכדי עריקים עוררו בהלה בב''ש

לכידת צעיר שלא התייצב ביחידתו התפתחה למרדף שלא היה מבייש פרק ב''פאודה''. ''זה צעיר ערכי שביקש לתרום לצבא, הוצב בתפקיד אחר וכעס. לא היה צריך לקפוץ עליו עם 8 שוטרים צבאיים''

כמו פרק של פאודה: שוטר צבאי נתלה על מכוניתו של הצעיר (צילום מסך)

מצבע מעצר נפקדים, שנערך אתמול בבאר שבע, הסתיים בתקרית תמוהה: לוכד עריקים נתלה על מכסה מנוע של רכב שנסע ברחוב רמב''ם, נהוג בידי צעיר באר שבעי, שחשש ששמונה לוכדי עריקים  עומדים להכות אותו מכות נמרצות. תגובות מטעם הרשויות אתמול לא שפכו אור על טיב האירוע. במשטרה הסתפקו אתמול בציון העובדה כי "מתחקור ראשוני של כלל המעורבים התברר כי מדובר בפעילות של רשות חוקרת אחרת ועל כן המשך הטיפול עבר אליהם".

הסרטון המלא, שהועלה ב"באר שבע בייחד'':


היום מתבררים פרטי האירוע: צה''ל ערך אתמול מבצע למעצר נפקדים בבאר שבע, בהם צעיר בן 19, שהיה אמור להתייצב בבסיסו כבר לפני 9 ימים. ''הוא חשש שלוכדי העריקים ירביצו לו. הוא נלחץ ונסע ולכוד העריקים נתלה לו על מכסה המנוע'', מסביר הבוקר ידיד המשפחה. ''הסיפור הרבה יותר מורכב ממה שזה נראה: הוא בחור ערכי, שלמד במקיף ו' וספג ערכים של שירות משמעותי בצה''ל. הוא התגייס למשטרה צבאית, ליחידה שעוסקת בליווי ממונע של אישים. הוא עבר קורס, אך כשהתייצב ביחידתו החדשה, נאמר לו שהוא לא ילווה אישים, אלא יוצב בכניסה למחנה הקריה בתל אביב ותפקידו יהיה לתת תלונות לחיילים. הוא ממש קיבל סטירה לפנים: מהתפקיד אליו הוכשר, ביקשו לשים אותו בכניסה למחנה בתל אביב לתת תלונות לחיילים, שזה לא ממש האופי שלי. הוא אמר לי שאין דבר כזה שהוא יפגע בחייל אחר".

הצעיר מאוד כעס. הוא החליט שהוא לא מתייצב באותו יום ביחידתו. ''הוא היה בבית של ההורים, סיפר להם מה קרה. הוא היה מאוכזב, עצבני ובעיקר עצוב. אחרי יומיים באו לבית ההורים שוטרים צבאיים וערכו חיפוש בכל הבית. יום אחרי יום, הגיעו באמצע הלילה, ב-3 וב-4 לפנות בוקר, והפכו את הבית של ההורים. הבחור החליט שאחרי 8 ימים הוא חוזר ליחידה שלו. אתמול הוא נסע ברכב לעיר העתיקה וכנראה שכל הזמן שוטרים צבאיים עקבו אחריו. הוא ידע שלוכדי עריקים מכים בלי רחמים את העריקים וכאשר קפצו על הרכב שלו לוכדי העריקים, הוא נעל את הדלתות והתקשר אליי והיה מבוהל מאוד. השוטרים לא עזבו אותו והמחזה היה מאוד מפחיד עבורו. שתבין: זה בחור בלי עבר פלילי, שלא מתעסק בשטויות, בוגר תיכון, תעודת בגרות מלאה, אחד שבא לתרום לצבא. כשהוא ראה ששמונה שוטרים צבאיים מזנקים לו על הרכב והוא ידע מה צפוי לו, כי היו מכים אותו, הוא נסע. השוטר התיישב לו על המכסה מנוע ואמר שהוא לא זז, הצעיר היה מבוהל כולו".

לפי התקנות בצה''ל, הצעיר לא היה בבחינת עריק: במהלך 21 הימים הראשונים להיעדרות יהיה החייל באחריות יחידתו. במהלך תקופה זו תזין היחידה את דבר הנפקדות במערכות, תבצע ביקורי בית בניסיון לשכנע את הנפקד לשוב לשירות ותתעד את הביקורים כדי שפרקליטות עריקים תוכל בבוא העת בעתיד להוכיח את אישום העריקות שאפשר שייוחס לחייל ותעשה כל שביכולתה להשיב את החייל ליחידה. לאחר 21 ימים, במידה והחייל לא הופיע ביחידה, ידווח כעריק.

לדברי ידידי המשפחה, הצעיר נעדר מיחידתו, בשל המצוקה האישית בה היה נתון, בשל שיבוצו, כ-9 ימים. 

עוברים ושבים משתוממים צופים במעצר (צילום מסך)
המחזה התרחש לעיני עוברים ושבים בעיר העתיקה, בצומת הרחובות טרומפלדור-רמב''ם, המוביל אל השוק העירוני. הרכב נעצר בסופו של דבר סמוך לצומת השוק והצעיר הוצא ממנו.

עד ראיה למקרה אומר כי ''השוטר הזה חשב שהוא רמבו או כנראה ראה יותר מדי סרטים של פאודה. זה עריק, לא איזה גורם עוין. יכלו לדבר עם ההורים שלו, אפילו לדבר איתו. השוטר סתם סיכן את עצמו. מה, אין להם דוקרנים לגלגלים? סתם מיותר".

מדובר צה״ל נסמר בתגובה: "אמש התנהל מבצע של המשטרה הצבאית למעצר נפקדים משרות צבאי. במהלך המעצר ניסה חייל נפקד לדרוס את אחד השוטרים הצבאיים.  הנפקד נעצר ע״י משטרת ישראל, בנושא נפתחה חקירת מצ״ח והטיפול בו יועבר למשטרה הצבאית".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load