• 23 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תדהמה: מועצת נאות חובב הפסיקה הקשר עם נגב בר קיימא: ''יום עצוב''

תדהמה ובעיקר דאגה מהעתיד לבוא: באופן מפתיע, החליטה מועצת נאות חובב לנתק את הקשר עם עמותת ''נגב בר קיימא'', שקידמה תהליכים למען איכות הסביבה באזור. משמעות ההחלטה: צמצום הקשר עם הקהילה

אנשי נגב בר קיימא במפגש באחד המפעלים (צילום: מתוך הפייסבוק)

תדהמה: המועצה המקומית-תעשייתית נאות חובב החליטה, באופן מפתיע,  להפסיק את ההתקשרות עם עמותת "נגב בר קיימא". 

​​​​​​​העמותה הותיקה קידמה לאורך השנים תהליכים של שקיפות באשר לנעשה בענייני סביבה בנגב בכלל ובנאות חובב בפרט. הפסקת הקשר תביא לביטול הפורומים הקהילתיים שהינם חלק מההתקשרות בין המועצה לעמותה. בין היתר, הם כוללים מפגשים בין האזרחים למועצה וכן, פורומים ציבוריים עם התעשייה, במטרה לשפר את איכות הסביבה ואיכות חייהם של תושבי הנגב.

בעמותה מביעים היום חשש, כי הספקת ההתקשרות, שנערכה בואפן מפתיע, תפגע בראש ובראשונה בשקיפות בכל הנושא הסביבתי בבאר שבע ובנגב. בעמותה רואים את הצעד כ"מעורר דאגה''.

מנכ"ל המועצה החדש, אופיר אבידן, בישר לאנשי נגב בר קיימא על הפסקת הקשר במכתב: "המועצה נמצאת ב'צומת דרכים' בכל הקשור לקשר עם הקהילה ולפיכך, אין לחדש את ההתקשרות עם עמותת 'נגב בר קיימא', לפחות עד למועד פתיחת מרכז המבקרים".

בעמותה אומרים, כי חשו ב"כתף קרה'' מצב ההנהלה כבר בישיבות האחרונות, אולם כלל לא מובן מדוע הופסק הקשר עם עמותה שפעילותה חיונית למען תושבי הנגב ואיכות הסביבה באיזור.

נגב בר קיימא קידמה תהליכים רבים, בהם הטיפול במטרדי הריח מנאות חובב

שמה של מועצת נאות חובב זכור כמי שבסוף שנות ה-90 ותחילת ה-2000, נקשר לשורה של תקלות בשטחה, שגרמו מטרדי ריח קשים שהורגשו היטב בבאר שבע ובסביבה.  בזכות הליך גישור בו הייתה מעורבת העמותה, הוחלט כי כל מפעל יטפל בשפכים הנמצאים בשטחו.

חברי עמותת "נגב בר קיימא" ייצגו את הציבור המקומי. הם הקשיבו לתלונות של תושבי באר שבע פנו להנהלות המפעלים וערכו פורומים של תושבים ונציגי המפעלים מרחבי הנגב. .

במכתב שנשלח לחברי המועצה, כתבה יו''ר העמותה, בלהה גבעון, בין היתר, כי  "החלטה זו שמה לאל את כל ההישגים הללו וכחלק ממדיניות זו, של ניתוק הקשר הישיר עם הקהילה, אף ביטלה המועצה באופן שרירותי את האפשרות לביקורי קהל והודיעה לאחראית מרכז המבקרים על פיטוריה. זהו יום עצוב לתושבי הנגב ואני מקווה שלא נחזור 20 שנה לאחור כתוצאה מהחלטות כגון אלה".

תגובת מועצת נאות חובב לטענות עמותת נגב בר קיימא:  "המועצה המקומית תעשייתית נאות חובב רואה חשיבות רבה בקשר עם הקהילה בכלל, ועם עמותת נגב בר קיימא בפרט.

"המועצה מעריכה את פעילות העמותה ומכבדת את עשייתה של הגב' בלהה גבעון, הפועלת שנים ארוכות לקידום נושאי איכות הסביבה בנגב ובמועצה.

"ברם, דומה כי התהליכים הקבועים הקרואים – "פורומים קהילתיים" – המתקיימים זה שנים, מיצו עצמם, להבנה זו הגענו במשותף בפגישה שקיימנו במהלך דצמבר 2017.  עוד סיכמנו, כי בהחלט ננסה במשותף ליצור שיח פורה ואפקטיבי לקשר עם הקהילה בדרכים נוספות.

"אכן עלו הצעות חדשות בפגישות מקצועיות של מנהלים במועצה עם נציגי העמותה, אך לצערנו לא נמצאו רעיונות יצירתיים אשר יאפשרו המשך קידום הנושא במתכונתו הקיימת. כלל הרעיונות שהוצגו מהווים "עוד מאותו הדבר".
המועצה, ביחד עם צוותיה המקצועיים, בוחנת דרכי פעולה שיגבירו את המעורבות החברתית בקהילה, בשים לב שהמשאבים הציבוריים עליהם היא אמונה יושקעו בדרך היעילה והחוקית, ובשקיפות מירבית כראוי לרשות ציבורית".

תגובות

End of content

No more pages to load