• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פרשת הקוליפורמים: כבר לא צריך להרתיח את המים בקריית יהודית

אחרי שבדגימה של המים באיזור קריית יהודית, ב-28.1 נתגלו חיידקים מסוג קוליפורם, היום מודיעים במשרד הבריאות: המים שוב ראויים לשתייה. לרווייה!

מי השתייה בקריית יהודית ראויים מעתה לשתייה (צילום הדמיה: Horst Gutmann / CC BY 2.0)

הסתיימה פרשת הקוליפורמים במי השתיה בקריית יהודית. אחרי שכבר ב-28 בינואר התגלה כי בדיקות הזמינות לכלל הציבור באתר האינטרנט של משרד הבריאות חשפו כי  נמצאו 25 יחידות CFU/100 ml של קוליפורמים במי השתייה בקריית יהודית, רק אתמול הועברה הודעה לציבור שדיברה על ממצא חריג באופן כללי ולא פירט את טבעה - זאת למרות שבאתר משרד הבריאות המידע כבר היה גלוי. 

גולשים רבים בקבוצת הפייסבוק ''באר שבע ביחד'', המונה כמעט 100,000 איש, העלו צילומי מסך של התוצאות, לצד תמיהה מדוע תאגיד המים בעצמו אינו מפרט את הסיבה ומסתפק בהודעות לקוניות, מה גם שמדובר במידע חשוב הנוגע לבריאות הציבור. חיידקי קוליפורם מצויים במעיים ובצואתם של בעלי חיים ולא נמסר עדיין כיצד הם הגיעו למי השתיה בקריית יהודית.

גם הבוקר מסתפקים במי שבע בהודעה כללית: "אנו שמחים לבשר כי לאחר ביצוע סקר תברואי ודיגום מים נוסף בקריית יהודית – התקבלו מהמעבדה תוצאות המאשרות חזרה לשגרה, כלומר ניתן לצרוך מים באופן רגיל. בהתאם להנחיות שהתקבלו הבוקר ממשרד הבריאות ניתן להפסיק להרתיח מים בקריית יהודית בבאר שבע. המים ראויים לשתייה ולכל שימוש אחר. בברכה, תאגיד 'מי שבע'".

​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load