• 23 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם כך תימנע התאונה הבאה? מבצע לתפיסת פרות וגמלים משוטטים

פרות משוטטות סיכנו את הנוסעים בכביש חצרים, גמלים נתפסו בכבישי הנגב. המשטרה מנסה להתמודד עם אחת הסכנות הגדולות בכבישי האיזור

המבצע שנערך השבוע (צילום: דוברות המשטרה)

לא רק עברייני תנועה: במשטרה התחילו לטפל גם בעלי חיים משוטטים - בהם פרות וגמלים - על מנת למנוע את התאונה הקשה הבאה.  "בעלי החיים המתהלכים בקרבת צירי התנועה, ולעיתים אף על נתיב הנסיעה, מסכנים חיים לא אחת. לעיתים, תאונות דרכים אלו מסתיימות באופן טראגי. משטרת ישראל פועלת כל העת יחד עם גופים נוספים באמצעות מבצעים יזומים ופעילות שוטפת במפגעים נקודתיים על מנת למנוע את הסיכון ככל שניתן לציבור משתמשי הדרך", אומרים במשטרה.

רק לפני כשבוע וחצי אירעה תאונה קשה בכביש 40: המכונית בה נסעה משפחת אלמקייס ממצפה רמון התנגשה בגמל משוטט. ליאל ז''ל, בן 13, נהרג והוריו ואחיו נפצעו. ביקורת רבה הושמעה כנגד מכת בעלי החיים המשוטטים בנגב, כאשר הסכנה היא לא רק בכבישים הסמוכים לפזורה, אלא אפילו בבאר שבע עצמה: בעקבות העובדה שעיריית באר שבע הקימה פינות ירק רבות, רועי עדרים הפכו אותן לשטחי מראה, תוך סיכון הנהגים.

התאונה בה נהרג הנער ליאל אלמקייס ז''ל ומשפחתו נפצעה קשה (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)​​​​​​​
במהלך השבועיים האחרונים סייעה משטרת ישראל ל"סיירת הירוקה" ולגופי האכיפה האחרים באיתור בעלי חיים משוטטים בסמוך לכביש 40 ולכביש 90 ובסמוך לשטחי אש. במהלך החיפושים שנערכו בשבוע שעבר אותרו 6 גמלים ששוטטו בסמוך לכביש 90, ללא בעלים. הגמלים נתפסו על ידי פקחי הסיירת ויחידת החילוט והועברו למכלאה. בנוסף להם עוכב לחקירה חשוד על ידי השוטרים בחשד לאי נקיטת זהירות ובאמצעי זיהוי בבעלי חיים.  

וידאו: מבצע תפיסת בעלי חיים משוטטים (צילום: דוברות המשטרה)

​​​​​​​אתמול (שלישי) בבוקר הגיעו השוטרים והלוחמים לאזור קיבוץ חצרים שם נמצאו 4 פרות משוטטות ללא השגחה. יחידת הפיצו"ח ופקחי הסיירת לכדו את הפרות והעבירו אותן למכלאה. במקביל לכך, נערכו סריקות בכביש 40 סמוך למצפה רמון, שם נבדקו חמישה מתחמי גמלים. בעת שהבחינו בעלי הגמלים בשוטרים הם פתחו את המכלאות והבריחו את הגמלים לשטחים הפתוחים ואלה לא נתפסו. פקחי יחידת הפיצו"ח נתנו דוחות לבעלי המתחמים הללו ו-3 זומנו לחקירה פלילית. 
 
"אזור הנגב בו משוטטים בעלי החיים מאופיין בשטחים פתוחים ונרחבים ומאות קילומטרים של כבישים ובשל כך נדרשת פעילות ממוקדת, תוך שילוב זרועות בין גופי הפיקוח והאכיפה השונים, בשטחים בהם מאותרים בעלי החיים", אומרים במשטרה. 

תגובות

End of content

No more pages to load