• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רחוב שלם באדום-לבן: למה לתושבי אחד העם אסור לחנות ליד ביתם?

''רחוב שלם וכולו צבוע באדום לבן. איך איפה לחנות. עוד לא התחלתי את היום, אני כבר עם דוח חניה'', מספר ליאור טרבלסי. בעירייה מסבירים כי הם כפופים להנחיות שירותי הכבאות

אדום ולבן, הצבע שלי: רח' אחד העם בשכונה א' (צילום: דני בלר)

רחוב אחד העם, בשכונה א' בבאר שבע, נצבע לכל אורכו באדום לבן. פירוש הדבר, שאסור לחנות בו. תושבי הרחוב הותיק קמו בוקר אחד וגילו שהדרכות נצבעו באדום לבן ולהם הוקצו מקומות חנייה בכמה רחבות שלפני הבתים. ''בערבים אין כאן חניה", אומר ליאור טרבלסי, המתגורר ברחוב. ''בבקרים קורה לא אחת שאני צריך לקחת את הילדות לגנים וללכת ברגל מרחק גדול. איך אפשר שרחוב שלם יהיה חסום לחניה?", שואל טרבלסי.

מנסים למצוא חניה בלילה באחד הם (צילום: באדיבות ליאור טרבלסי)


רחוב אחד העם הוא רחוב צר באחת השכונות בותיקות בבאר שבע. חלק מהבניה ברחוב היא בת למעלה מ-60 שנה, אך הוא רחוב מבוקש בשל לקרבתו למכללות. הוא רחוב שקט, צדדי, מקביל לסוקולוב הסואן יותר. בחלקים מסוימים, המדרכות צרות עד כדי שהולך רגל יתקשה לעבור. פעם ניתן היה לחנות ברחוב, אבל מכוניות רבות הגיעו למצב בו נאלצו לחנות שזוג גלגלים על המדרכה. החניה המורשית היחידה היא ברחבות חלק מהבתים. החניה מתמלאת מהר מאוד בבקרים, עת מגיעים הסטודנטים למכללות ובלילות. ''באחת הלילות האחרונים, הגעתי הביתה. עובד שהיה איתי תיעד את האבסורד: לא היה איפה לחנות. הסתובבתי דקות ארוכות ולא מצאתי חנייה. בסוף חניתי רחוק מהבית".
רחוב צר, בקושי יש בו מעבר להולכי רגל (צילום: דני בלר)
תושבים ברחוב מאוד כעוסים: ''אם לא יהיה פתרון, נצא למחאה. אי אפשר להשאיר רחוב שלם כך. צבעו לנו באדום לבן? נקנה פח צבע אפור ונצבע בחזרה. אין שום סיבה שלא נוכל להינות מחניה בצד אחד של הרחוב. נמאס לשלם קנסות חניה בלי סוף. זו פשוט חוצפה שאין כדוגמתה. עוד ועוד כסף, רק לשלם ולשלם".
החניה התאפשרה רק ברחבות (צילום: דני בלר)​​​​​​​
בעיריית באר שבע אומרים בתגובה: "העירייה פיתחה ברחוב מקומות חנייה עד למקסימום שניתן במסגרת המגבלות הקיימות ובכפוף לדרישות והנחיות רשות הכבאות וההצלה. יש לזכור שמדובר בשכונה וותיקה שתוכננה ונבנתה בשנות ה-50 וה-60".
רחוב אחד העם בשכונה א' (צילום: דני בלר)​​​​​​​


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load