• 23 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בוגרי מקיף ו' הקרביים באו לשכנע את תלמידי י''ב לשרת שירות משמעותי

המקיף הבאר שבעי הוותיק מקיים, זו השנה החמישית, מפגש בין בוגריו הלוחמים בחילות הקרביים בצה''ל, לבין תלמידי י''ב, על רקע פרסום נתוני הגיוס העגומים של השנה האחרונה

החיילים בשיחה עם התלמידים במקיף ו' (צילום: ציפורה חלפון)

מקיף ו' בבאר שבע לא נפרד מהתלמידים כשהם מסיימים י''ב: המנהלת, מתי מינדלין, יחד עם הצוות החינוכי, דואגים לשמור על קשר עם בוגרי התיכון המתגייסים לצה''ל, בין היתר במסגרת פרויקט לקידום שירות משמעותי בקרב בוגרי התיכון.

זהו פרויקט מיוחד מסוגו, שמתקיים בתיכון מקיף ו' זו השנה החמישית, במסגרתו מזמינה הנהלת תיכון את בוגריה הלוחמים, במרטה לקיים פאנל בהשתתפות תלמידי י"ב הבוגרים, האמורים להתגייס בקורב, כדי לשאול שאלות ולשמוע תשובות מפי הלוחמים.

בהנהלה מקיף ו מנסים בדרך הזאת לתרום לצה''ל,על מנת לבלום את הירידה במוטיבציה של בני הנוער, כפי שהשתקפה בנתוני הגיוס העגומים שפורסמו לאחרונה, בהם באר שבע הגיעה למקום לא גבוה בנושא גיוס לקרבי ומיצוי לקצונה. 

במסגרת הפעליויות החינוכיות הנעשות במהלך השנה, החושפים בפני התלמידים מה צפוי להם בשירות הצבאי, הגיעו היום, ראשון,  לוחמים ותיקים שהשתתפו בקרבות עבר לצד מפקדים ולוחמים בהווה ושוחחו עם בני הנוער המועמדים להתגייס, הסבירו להם על השירות המאתגר ועל ערכי הרעות והחברות שיש בצבא בכלל.

בולוס באבא, לוחם מג"ב מפלוגת ל"ח: "תמיד יהיו כאלה שירצו מקומות אחרים, למרות שהביקוש לשרת במג"ב הוא גדול ולאור העובדה שרבים מסמנים שהם מעוניינים להגיע אלינו, יש לנו עוד הרבה עבודה כדי לחזק את הרצון לשרת במג"ב. העיקר הוא להביא לידיעת המלש"בים מה כולל שירות בחיל".

התלמידים התעניינו בעיקר במהות השרות והאם באמת לוחם עושה שירות משמעותי כל שלושת נשנים, חלקם שאלו על סוגיית החייל אלאור אזריה. בוגר כיתה י"ב במקיף ו', דור חלפון, לוחם מג"ב שהגיע לשכנע את תלמידי י"ב להתגייס אמר : "כל אחד מכם צריך להבין שאם אנחנו לא נתגייס לקרבי ובכלל, לא יהיה מי שישמור על המדינה שלנו, היום מעמד הלוחם נמצא בסדר העדיפות הראשוני של הצבא. בוצעו שינויים משמעותית ללוחמים הן בהכרה והן במתן העדפות". עוד השתתפו בפאנל לוחמים מחטיבות גולני, נח''ל וכפיר.
בתום הפאנל, החיילים זכו לארוחת בוקר מפנקת (צילום: ציפורה חלפון)​​​​​​​
החובשת הקרבית רבקה אוטמזין שעלתה מצרפת על מנת להתגייס אמרה לתלמידים : "מבחינתי זאת שליחות לאומית. זאת חובה של כל יהודי להתגייס, וחשוב שתדעו כי נעשו צעדים  נוספים לטובת הלוחמים שכבר בוצעו בשנים האחרונות כמו העלאת שכרם לכ־1,700 שקל לחודש, הענקת כרטיס נקודות, ומימון תואר ראשון לכל לוחם. מדובר במשימה ברמה הלאומית".

וכמובן, היה שכר לחיילים שהשתתפו בפאנל: בסיום, הוזמנו הלוחמים לארוחת בוקר מפנקת אצל יו"ר מתנדבי יחד למען החייל ציפורה חלפון.

תגובות

End of content

No more pages to load