• 23 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אלי אלאלוף: ''אפרוש מהחיים הפוליטיים בתום הקדנציה הנוכחית''

אלאלוף, מסיעת כולנו, הודיע על פרישתו הבוקר, במהלך ראיון בשבתרבות בבאר שבע. בסוגיית הפליטים אמר: ''אני נגד גירוש כל אדם שהוא, חייבים לנהוג כפי שבגין עשה''

אלי אלאלוף, בראיון בשבתרבות (צילום: באדיבות לשכת דובר עיריית באר שבע)

ח''כ אלי אלאלוף, מסיעת כולנו, פורש מהפוליטיקה בתום הקדנציה נוכחית – כך גילה הבוקר, שבת, בשבתרבות במשכן אמנויות הבמה בבאר שבע. אלאלוף, תושב שכונת נווה נוי בבאר שבע, אמר למראיין רועי כ''ץ: "הגעתי לכנסת לקדנציה אחת, אני מסיים אותה וחוזר לאישתי. בינתיים אני נהנה מכל רגע".

אלאלוף נבחר לכנסת לפני כשלוש שנים, ומשמש מאז בתפקיד יושב ראש ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, מטעם סיעתו של שר האוצר, משה כחלון. אלאלוף, בן 72, נולד בפאס שבמרוקו.

הוא למד בבית הספר העברי "אליאנס" והיה פעיל בתנועות הצופים ודג'ג'. כשהיה בן 18 הגיע לשנה בישראל במסגרת תוכנית של תנועת "איחוד הבונים" ולאחר מכן חזר למרוקו ועבד בקזבלנקה בבית יתומים יהודי. בשנת 1967 עלה לישראל עם תנועת "עודד".

בין היתר, התייחס אלאלוף לסוגיית גירוש הפליטים, בהם אלפי ילדים שנולדו בישראל ודוברים עברית בלבד ומגורשים למדינות בהן יהיו נתונים בסכנה: "אני נגד גירוש כל אדם שהוא ממדינת ישראל. אנחנו עם שסבלנו מעינויים ומגירושים, אני חושב שעמדתנו הייתה צריכה להיות כמו העמדה שהייתה למנחם בגין כשיצאו מויאטנם ומקמבודיה, במה שנקרא האוניות של פליטים, ללא שום היסוס, מנחם בגין ביקש להביא אוניה לפה. הם הגיעו ישר לעפולה. מפקד חיל הים לשעבר, צ'ייני, אמר שהאנשים האלה באים עם מוטיבציה ועם יכולת להמודד וזה עושה אותם לאזרחים מלאים שלנו. היינו צריכים למצוא דרכים הרבה יותר אנושיות מאשר לגרש אותם, מה גם שבמקביל לגירוש אנחנו רוצים להביא עשרות אלפי עובדים זרים".

"הממשלה שלחה את האוטובוסים לגבול מצרים וזרקה אותם בתל אביב, לבוא עכשיו להגיד להם עכשיו החוצה. אף אחד לא יודע אם הפתרון הוא טוב", אמר. 

צפו בראיון המלא עם אלי אלאלוף (צילום: דני טופ / באדיבות לשכת דובר עיריית באר שבע)מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור, בראיון הבוקר בשבתרבות (צילום: דני טופ / באדיבות לשכת דובר עיריית באר שבע)


​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load