• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נער ממקיף א' ונערה מתיכון אלהוזייל ברהט - זוכי פרס ע''ש ריבן

נחמן חייט ומרווא טאלב אלטלאקה זוכים בפרס ע''ש ריבן, על פעילותם הערכית והחברתית. עמירה חיים, מנהלת מחוז הדרום: ''תרומתכם הברוכה למען הקהילה מהווה מודל לחיקוי ודוגמה לאחרים''

נחמן ומרווא. פעילותם היא דוגמא לבני נוער אחרים (צילום: משרד החינוך)

נער ממקיף א' בבאר שבע ונערה מתיכון אלהוזייל  - בין זוכי  שר ע''ש אלעד ריבן על הצטיינותם בפעילות ערכית וחברתית. שר החינוך נפתלי בנט יעניק את פרס "שר החינוך לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן ז"ל" ל-10 תלמידים שהצטיינו השנה בפעילות ערכית וחברתית, ביניהם שני תלמידים ממחוז הדרום. אלעד ריבן ז"ל נספה כמתנדב במכבי אש בשריפה בכרמל, ב-2 בדצמבר, 2010 והוא בן 16 בלבד.

האירוע יתקיים בשיתוף הטלוויזיה החינוכית ביום שלישי, 30 בינואר 2018 בביה"ס הריאלי בחיפה במעמד שר החינוך נפתלי בנט ובהשתתפות בני משפחת ריבן, משפחות הזוכים, אנשי מינהל חברה ונוער במשרד החינוך ונציגי מועצת התלמידים הארצית. פרס שר החינוך נועד להעלות את נושא ההתנדבות על סדר היום הציבורי ולהרחיב את היקף ההתנדבות והמעורבות החברתית של בני הנוער בישראל.

מצטייני מחוז הדרום הם נחמן חייט ומרווא טאלב אלטלאקה.

נחמן חייט, מתיכון מקיף א' בבאר שבע: נחמן מרצה לבני הנוער בתחום מדעי המחשב ואבטחת מידע בפארק הייטק באר שבע במסגרת ארגון – Tech-7, פעיל ויוזם בתוכנית "מגשימים" תוך התמקדות בסייבר,  פעיל בעמותת עמ"ך- עמותה לתמיכה בניצולי שואה, מתנדב ומלמד את השפה העברית בקרב תלמידים עולים חדשים בבית הספר וחונך בתחום הספורט ואימון משקולות (אלוף הארץ בהרמת משקולות לבני גילו).

מרווא טאלב אלטלאקה, מתיכון אלהוזייל ברהט:  מרווא פעילה חברתית סביבתית ביישוב, מתנדבת בחברה להגנת הטבע ברהט, הקימה קבוצת התנדבות של בני נוער בבית הספר וביישוב למען הסביבה, מתנדבת כחונכת של תלמידים בכיתה ו' בבית הספר היסודי בנושא איכות הסביבה. פעילה במנהיגות עסקית צעירה ביישוב רהט, יזמה והובילה להקמת גינה ציבורית קהילתית, פעילויות ביום המעשים הטובים, הובלת ימי שיא ותמיכה באוכלוסיות נזקקות על ידי גיוס תרומות, מובילה וחושפת את נושא הרובוטיקה בפני ילדים ברהט ובמגזר הבדואי בפרט.

שר החינוך נפתלי בנט: "זו השנה השביעית שאנו מנציחים את זכרו של אלעד ריבן. בלבו של אלעד פיעמה רוח הצלה, רוח ששורשיה במסורת היהודית. אלעד, תלמיד בית הספר "הריאלי", התנדב ל"צופי האש". הוא נחלץ להילחם בלהבות ולסייע ללכודים בשרפת הענק בכרמל וחירף נפשו להציל חיי אדם. אלעד היה בשיעור אזרחות כשנודע לו על האש. הוא יצא מהשיעור למשימת ההצלה ולא שב ממנה. חייו של אלעד נגדעו באבם. בחייו הקצרים הספיק להגיע להישגים לימודיים וערכיים. הוא הנחיל לנו מורשת – מורשת של הקרבה, של נתינה, של אהבת אדם. מסורת זו של הענקת פרס על שם אלעד לנוער מתנדב היא ביטוי לרצון שלנו לעודד את בני הנוער להתנדבות. אלעד הוא דוגמה ומופת לנתינה ולמעורבות חברתית. אלעד נפל בכ"ה בכסלו תשע"א, 2.12.2010. שמו וזכרו יהיו צרורים לעד בצרור החיים של האומה".

עמירה חיים, מנהלת מחוז הדרום בברכתה לזוכים: "הבחירה לפעול למען החברה מתוך התנדבות ורצון חופשי ראויה לשבח ולהוקרה. זכייתכם מעידה כי ניחנתם בשילוב של מצוינות אישית ובאחריות חברתית. הדרך בה בחרתם להתנדב נעשית באופטימיות, בהתמדה, במסירות, ברגישות ובאכפתיות. פעילותכם הענפה ותרומתכם הברוכה למען הקהילה מהווים מודל לחיקוי ודוגמה לאחרים ואני לוחצת את ידיכם בהערכה רבה".כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load