• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יו''ר ארגון הקבלנים: ''מודאג מכמות הדירות הגדולה היוצאת לשוק''

אלי אביסרור, העומד בראש ארגון הקבלנים בב''ש: ''לא רואה תמריצים להביא לנגב אוכלוסיה צעירה ממרכז הארץ'', קורא לתמרץ זוגות מהמרכז שיבואו לעיר ב-400,000 שקלים

בניה בעיר. למתרץ זוגות צעירים מהמרכז לבוא לבאר שבע (צילום: דני בלר)

נתונים מעניינים על היקפי הבניה והמכירה של דירות חדשות בבאר- שבע הוצגו בסוף השבוע בישיבה משותפת של צמרת העיריה, בראשות רוביק דנילוביץ', וארגון הקבלנים בנגב, בראשות אלי אביסרור.

יושב ראש ארגון הקבלנים בנגב, אלי אביסרור, הציג את תמונת הבניה בעיר, תוך שהוא מגלה דאגה מדרך השיווק המהירה: "אנחנו מפרגנים לעיריה על תנופת הפיתוח בעיר, אבל בתפקידי כיו"ר הארגון אני מודאג מכמות הדירות הגדולה היוצאת לשוק בתקופה קצרה יחסית. ב- 2017 נרשמה ירידה במספר הדירות שנמכרו בעיר, ובשנתיים האחרונות שווקו בעיר 13.000 יחידות דיור". באופן מיוחד התייחס אלי אביסרור למכרז שיצא בשכונת רמות בהיקף של אלפי יחידות דיור.

אלי אביסרור חזר על קריאתו לממשלה: "אינני רואה תמריצים העשויים להביא לנגב אוכלוסיה צעירה ממרכז הארץ. עיר הבה"דים לא הביאה תושבים לאיזור, וכדי להביא לכאן זוגות צעירים מהמרכז, חייבת הממשלה לתמרץ אותם בסכומים של כ 400.000 שקלים, אך להתנות זאת במגורים בבירת הנגב למשך 10 שנים. כאשר אין אוכלוסיה חדשה המצטרפת לרוכשים המתגוררים באיזור, עלולה להיווצר בועת נדל"ן. יש להקפיא את השיווק החדש של שכונת רמות עד להשלמת השיווק בשכונת הפארק". 
 
ראש העיר, רוביק דנילוביץ', הקשיב לדברי הביקורת של הקבלנים, ולאחר מכן אמר: "כאשר תצא לדרך הבניה בשכונת רמות, הדירות יחטפו, כפי שהדירות בשכונת הפארק נחטפו. ברור לי שזו משימה לא פשוטה. העיר באר- שבע לקחה על עצמה משימה, שלא היתה כאן מעולם. הכי קל זה לשבת ולא לעשות. אמרנו, שהתכנית הגדולה תצליח, כאשר לא יהיה רק דיור אלא גם עוד בית חולים, עוד מחקר, רכבת קלה, הרחבת האוניברסיטה ועוד”.

דנילוביץ' ציין את הכפלת אנשי הסגל באוניברסיטת בן גוריון בנגב, הצפויה מההגדלה של המוסד החינוכי הגדול והדגיש: "מדובר במהלך לאומי מורכב, וזו הזדמנות לפרוץ קדימה. ועוד לא דיברנו על פינוי פיקוד הדרום מהעיר העתיקה, הקמת פקולטה לארכיטקטורה במחנה ורד. חייבים להסתכל על העתיד".

מנכ"ל ארגון הקבלנים, צביקה ליבנה, הציג את התהליך הארוך להוצאת היתרי בניה, וציין כי אין כיום העדפת "מסלול ירוק" לבניינים בהיקף גדול לעומת בתים פרטיים, וכולם נכנסים לאותו תור. דבר זה מייצר צוואר בקבוק לקבלת ההיתר. ליבנה חיזק את דברי הקבלנים המודאגים מהצפת השוק באומרו: "במשוואה הזו של תכניות הבניה הגדולות חסרים הרוכשים. העיריה לבדה אינה יכולה לתת מענקים לתושבים שיבואו מהמרכז, זה תפקידה של הממשלה, וצריך לשכנע אותה בנחיצות העניין. בעבר, מענקי הנגב הביאו אוכלוסיות חדשים, וצריך להיות יצירתיים ולהביא אוכלוסיות חדשות, אחרת לא יהיה למי למכור את כל הדירות וחברות יקרסו".

מהנדס העיר, דימיטרי פיאגלובסקי, עידכן כי הקשיים בגיוס עובדים לאגף ההנדסה יוצרים עומס גדול בתהליך כולו, וכי העיריה עושה כל מאמץ לאתר אנשי מקצוע שיעבדו באגף ההנדסה ויקצרו את תהליך הרישוי.

סגנית נשיא התאחדות בוני הארץ, ורד צרפתי, ציינה כי שווה לבני המקום הדרומיים לקבל הטבות במרכז הארץ כי שם ההטבות גבוהות יותר, וכדי להביא אוכלוסיות חדשות לדרום יש ליצור הטבות חדשות.

אלי אביסרור הדגיש את מערכת היחסים הטובה ושיתוף הפעולה עם כל הגורמים בעיריה, החל מראש העיר ומטה, אולם הסביר כי גם בתהליך מואץ של פיתוח כפי שקורה היום בעיר יש לתת פתרונות לבעיות שמתעוררות במהלך העשיה הגדולה.

ראש העיר סיכם את המפגש באומרו: "אני שמח על ההדברות. אעביר את הדברים, שהועלו כאן לגורמים המתאימים, כולל לשרים איתם אני נפגש, כי בכל מה שקשור לעידוד מעבר אוכלוסיה לנגב יש לפעול במשותף עם משרדי הממשלה הרלוונטיים".

​​​​​​​במפגש, שנערך בעיריה, נטלו חלק נציגי ארגון הקבלנים, סגן ומ"מ ראש העיר, טל אלעל מהנדס העיר דימיטרי פיגליאנסקי, מנהל הסכם הגג צבי טל יוסף ונציגי המחלקה המשפטית. 


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load