• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תלמידים מרהט יזמו פרויקט תיירותי מעורר התעניינות בינלאומית

BEDU WAY - זהו שמו של אתר תיירותי שהגו ויזמו צעירים מהפזורה ואשר זכה להכרה לאומית ובינלאומית, בין היתר של בנק הפועלים וסוכנות הסיוע של ממשלת ארצות הברית

בני הנוער מרהט מציגים את הפרויקט בפני וועדת בכירים, בתל אביב (צילום יח''צ)

קבוצת בני נוער ממרכז היזמות של העמותה ברהט בתמיכת ה-USAID הפועל בשיתוף הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, החליטו לשים את הנגב על מפת התיירות הישראלית. כתושבי הנגב והפזורה הבדואית, הם צופים מקרוב בפוטנציאל האדיר שיש לנגב ולפזורה להציע לתיירות מקומית וכן לתיירים מחו"ל ועל כן החליטו להרים את הכפפה ולפתח סטארט אפ ייחודי – אתר תיירות אשר ייקרא Bedu-Way. 

את הסטארט אפ הייחודי הציגו החניכים בפני ועדת השקעות המורכבת ממנהלים בכירים במשק. הוועדה התקיימה במועדון בנק הפועלים בת"א, במטרה לבחון תמיכה כספית במיזמים שמפתחים בני הנוער כחלק מפעילת העמותה. 

לאחר שסקרו את המיזמים העסקיים שהוצגו בפניהם, החליטו חברי ועדת ההשקעות לחלק את ההשקעה בין הקבוצות שמיזמיהם היו החדשניים, המקוריים ובעלי הסיכוי הגבוה ביותר להצלחה בשוק. קבוצת בני הנוער מרהט קיבלה מענק כספי מכובד שיסייע לה בהמשך פיתוח המוצר.

ההצגה בפני הוועדה, שהורכבה מהנהלת יוניסטרים בראשות יו"ר העמותה רוני צארום, מנכ"לית העמותה בת שבע משה ועשרות אנשי עסקים בכירים במשק הישראלי, בהם, יו"ר אספן גרופ גיא פרג, מירי אשכנזי, מנהלת פיתוח עסקי בפועלים היי טק, צפריר עטר מנהל האקסלרטור   של סיטי, ארנית שנער מנהלת סיטי ונצ'רס בישראל, יהודית רקאנטי מייסדת ויו"ר קבוצת גנדיר, ומנכ"לית לאומי טק יפעת אורון, מהווה חלק מתכנית יוניסטרים במסגרתה בני הנוער מקימים חברת סטארט אפ הלכה למעשה ועוברים את כל השלבים בדרך בדומה לחברת סטארט אפ אמיתית כולל גיוס הון לפיתוח המיזם.
בת שבע משה, מנכ"לית העמותה: "מרגש לראות כי אנשי עסקים בכירים ביותר, מנכ"לים של חברות, בעלים של קרנות ובכירים בבנקים מעריכים את הרמה המקצועית של בני הנוער ושל הסטארט אפים שהם מפתחים ורואים בהם פוטנציאל עצום".

יוניסטרים - מקדמים ערכים על הכלה ופתרון משברים

יוניסטרים עובדת בשיתוף פעולה עם הסוכנות לפיתוח בינלאומי של ארה"ב (USAID) לקידום ערכים של הכלה, גיוון ופתרון קונפליקטים. בתכנית יוניסטרים "מכשירים היום את מנהיגי העתיד" הנתמכת ע"י הUSAID-  פועלים זה לצד זה בני נוער מכלל המגזרים במדינת ישראל – יהודים, חילונים דתיים וחרדים, ערבים דרוזים, בדואים ועוד. במסגרת פעילות התכנית בשבעת מרכזי יוניסטרים הנתמכים על ידי ה-USAID  ובאירועים אזוריים וארציים כגון ועדות ההשקעה, לומדים בני הנוער כיצד להתמודד עם קונפליקטים בין מגזריים ולאמץ נקודת מבט חיובית יותר על "האחר" באמצעות עבודתם המשותפת על מיזמים עסקיים וחברתיים ועל ידי פעילויות שנועדו לקדם את USAID וערכים אמריקאים כגון צמצום דעות קדומות, שיתוף פעולה בין מגזרי, קידום שלום ופתרון סכסוכים. דרך זה משמשים החניכים כשגרירים בתוך הקהילות שלהם, ובכך יוצרים אפקט הילה.


עמותת יוניסטרים פועלת בשותפות אסטרטגית עם פדרציית לוס אנג'לס במטרה להוביל לשינוי חברתי באמצעות הכשרת בני נוער וצעירים ליזמות עסקית וחברתית. יוניסטרים הוקמה מתוך מטרה להעניק לנוער ולצעירים שגדלו בפריפריה החברתית והגאוגרפית את הכלים לקבוע את עתידם בעצמם, ולפרוץ את המסגרת בה הם גדלים, להצליח ברמה האישית בעולם היזמות והעסקים ובמקביל להוביל מיזמים קהילתיים במטרה להשפיע על העיר בה הם גדלו. 

במסגרת תכנית יוניסטרים בני הנוער מקימים ומנהלים חברת סטארט אפ על כל שלביה – החל מהקמת חברה ותהליך סיעור מוחות, דרך סקר שוק, תכנית עסקית, אב טיפוס, גיוס הון מול משקיעים, ייצור שיווק ומכירה. את בני הנוער מלווים בהתנדבות מעל ל3,500 אנשי עסקים המעבירים את הידע העסקי ממקור ראשון ומהווים עבורם מודל לחיקוי. יוניסטרים פועלת ב50 יישובים ברחבי הארץ עם מעל ל2,000 בני נוער מכלל המגזרים במדינת ישראל.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load