• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

11 אסירים סיימו תוכנית העשרה באוניברסיטת בן גוריון

א', חרדי שנגמל מסמים, מספר כי התוכנית גרמה לו להאמין בעצמו ובכך שהוא יכול להצליח כנגד כל הסיכויים. בתוכנית לקחו חלק 11 אסירים

(צילומים: גוגל מפות, Rhododendrites / CC BY SA 4.0)

מעגל הפשע איננו גזירה, אפשר לפרוץ דרכו. בימים אלה הסתיים באוניברסיטת בן-גוריון, בשיתוף עם שירות בתי הסוהר (שב"ס) המחזור השני של תכנית ייחודית "חלונות לחלומות בקמפוס", במסגרתה הגיעו לקמפוס, אחת לשבוע, 11 אסירים ללימודי העשרה בתחומים רבים ומגוונים, לרבות מבוא לרפואה, רובוטיקה, גיאוגרפיה, פיסיקה ופילוסופיה ממרצי האוניברסיטה. טקס הסיום יתקיים באוניברסיטת בן-גוריון ביום חמישי 25/1 בשעה 12:00, בהשתתפות האסירים ובמעמד מפקד מחוז דרום של שירות בתי הסוהר, גונדר אשר שריקי ונשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי.

פעילות זו התבצעה במסגרת היחידה למעורבות חברתית באוניברסיטה, בהובלתה של עו"ד ורד סרוסי-כץ. "כידוע, האוניברסיטה פותחת דרך קבע את שעריה גם בפני אוכלוסיות שהנגישות שלהן לקמפוס היא נמוכה, מתוך תפיסה שהידע שייך לכולם וכל אחד יכול ללמוד ולהתקדם מהנקודה בה הוא נמצא", ציינה עו"ד סרוסי-כ"ץ.

הפרויקט, ראשון ויחיד מסוגו במוסדות האקדמיים בישראל, נולד במטרה להטמיע באסירים את האמונה שהם יכולים להשתלב בחברה הנורמטיבית וכי כל הדלתות פתוחות עבורם על מנת להגשים את חלומותיהם.הפרויקט מתקיים בברכת נשיאת האוניברסיטה ובשיתוף הדוק עם מפקד מחוז דרום של שירות בתי הסוהר.

עולם האקדמיה הוא מרחב בו אסירים מרגישים אי נוחות, כביכול מקום שלא מיועד להם. יחד עם זאת, השכלה היא כרטיס כניסה לחברה ולתחושת השייכות ושוויון ההזדמנויות. במהלך הפרויקט הם לומדים שיש ביכולתם לחשוב ולחלום במושגים שלא הרשו לעצמם עד כה. רבים מהאסירים שהשתתפו בפרויקט, ציינו שהיא גרמה להם לחשוב שהם מסוגלים ללמוד, הביעו התעניינות אמיתית בלימודים בעתיד, להם ולילדיהם, וכן העידו שהתחזקה בקרבם המוטיבציה לחזור למוטב.

א׳, אחד האסירים המשתתפים בפרויקט הוא חרדי לשעבר שמגיל 12 נפלט ממסגרות והחל להסתדר לבד בעולם. תהליך הגמילה מסמים שעבר בכלא וההשתתפות בפרויקט חלונות חלומות גרמו לו להאמין שהוא יכול להצליח להשתלב כנגד כל הסיכויים.
יצוין, כי זהו המחזור השני של פרויקט פורץ דרך זה שהיה מועמד לפרס ארגון הכליאה הבינלאומי ICPA.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load