• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דרישת שלום מרגשת: כך צויינה הילולת הבבא סאלי בפריז

קהל גדול הגיע להילולת הבבא סאלי שנערכה ב''בית הרמב''ם'' בפריז. באר שבעים רבים, בעבר ובהווה, חברו ליהודי צרפת והאזינו לפייטנים ורבנים והתרגשו בערב המיוחד

רחוב גלוואני בפריז, בו מרכז הרמב''ם ודיוקן ר' ישראל אבוחצירא זצוק''ל (צילומים: גוגל, וויקיפדיה)

''היה ערב מקסים, מרגש, בלתי יאמן מה שהלך כאן'' - כך מספר יהודה אלוש, אשר השתתף בהילולת הבבא סאלי שנערכה בפריז, ב''בית רמב''ם'', ברובע ה-17 של עיר האורות. אל ההלילולא הגיע קהל רב: יהודים צרפתיים וישראלים בעבר ובהווה. ברפיז יש קהילה גדולה של באר שבעים בעבר ובהווה - שלא רק שומרים על המסורת מבית, אלא חולקים עם הפריזאים א הדברים שאנחנו מכירים בבאר שבע. בין היתר, אפשר למצוא בפריז מקום המוכר את הגזוז הירוק של ''בוגה'' וגם - פריקסה, פלאפל וקוסקוס.

וידאו: הילולת הבבא סאלי במרכז הרמב''ם - בפריז (צילום: יהודה אלוש)
​​​​​​​​​​​​​​


אלוש, השוהה בלימודים בצרפת, מספר לנו שהיה ערב מקסים, שנערך באולם במרכז הרוחני הוותיק, שהוקם בשנת 1935, ומשמש גם כבית ספר וגן ילדים. באירוע אפשר היה לראות לא רק יהודים ילידי צרפת, אלא גם ישראלים (ובאר שבעים) בעבר ובהווה. ''היה קהל גדול ושמח של יוצאי צפון אפריקה. מרוקאים רבים, קצת טוניסאים ואלז'יראים. היה כיבוד נדיב והיה ערב מרומם רוח''.
יהודה אלוש בהילולת הבבא סאלי בפריז  (צילום: פייסבוק)
בשביל חלק מבאי האירוע, שעזבו את הארץ לפני שנים, זו הייתה הזדמנות להתחבר מחדש למורשת הצדיק מנתיבות. בשביל הבאר שבעים והדרומיים, זו הייתה אפשרות להשתתף באירוע החשוב, גם אם הם בחו''ל. בשביל הקהילה הפריזאית זוהי גם אמירה חשובה בימים הלא קלים שעוברים על יהודי פריז. 

הפלאפל בפריז. יש תור ענקי והוא עולה 8 יורו! (צילום: יהודה אלוש / פייסבוק)​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load