• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חילופי אש בגבול מצרים, גופה נמצאה ליד בסיס צאלים

כנופיית מבריחי סמים פתחה בירי מסיבי לעבר לוחמי יס''מ ישראלים וכנגד כוחות הביטחון המצריים. גופת ישראלי נמצאה מאוחר יותר סמוך לבסיס צאלים

רגע ניסיון החדירה לשטח ישראל (צילום במצלמה לראיית לילה - משטרת ישראל)

תקרית חילופי ירי כבדים בגבול מצרים, גופת גבר, אזרח ישראלי, נמצאה בסמוך לבסיס צאלים:  לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב בסיוע מודיעיני של יחידת מג"ן, סיכלו הלילה הברחת סמים בגבול ישראל-מצרים, הברחה שלוותה בירי מסיבי מצד המבריחים המצרים לעבר לוחמי הימ"ס ומצד כוחות הביטחון המצרים לעבר המבריחים שפעלו בצידו המצרי של הגבול. במקום נפצע ככל הנראה חשוד ישראלי שמאוחר יותר נקבע מותו לאחר שאותר באזור בסיס צאלים. 

הלילה נערכו מסתערבי מג"ב בחלקו הצפוני של גבול ישראל-מצרים בסיוע מודיעיני של יחידת מג"ן. הכוחות נערכו בתצפיות, מארבים וכוחות נוספים לסיכול הברחות הסמים בגבול.  במהלך הפעילות זוהו כ- 30 מבריחים מצרים שנעו לכיוון גדר הגבול, מיקמו על הגדר סולמות והחלו להשליך לצידו הישראלי, שקים שעל פי החשד היו מלאים בסמים כשלפתע זיהו הכוחות 4 כלי רכב שנעו לכיוון מקום ההברחה מצידו הישראלי של הגבול. 

רגע ניסיון החדירה, חילופי אש כבדים (צילום במצלמה לראיית לילה - משטרת ישראל)

מכלי הרכב ירדו מספר חשודים שהחלו להעמיס את הרכבים בשקים שהושלכו על ידי המבריחים המצרים, מה שהביא לפעילות גלוייה של הכוחות לביצוע מעצרים ולסיכול ההברחה, פעילות במהלכה בוצע ירי מסיבי לעבר כוחות מג"ב ממספר מקורות ירי בצידו המצרי של הגבול, ירי שבוצע על ידי חוליות רתק שמיקמו המבריחים המצרים, חוליות לעברן השיבו הלוחמים באש.  

עם פעילות הכוחות וחשיפת ההברחה, הגיעו למקום שוטרים מצרים שביצעו ירי  לעבר המבריחים שפעלו בצידו המצרי של הגבול. 

לאחר הימלטות המבריחים בשני הצדדים איתרו הלוחמים רכב שטח ובו עשרות ק"ג של חומר החשוד כסם. 

רכב ובו עשרות קילוגרמים של סמים נמצאה בסמוך למקום האירוע (צילום: דוברות המשטרה)

בנוסף לאחר כשעה מהאירוע התקבל דיווח על אדם שנמצא פצוע ירי בסמוך לבסיס צאלים. צוות מד"א שהגיע למקום פינה אותו לקבלת טיפול רפואי ובהמשך נקבע מותו. 

במשטרה מעריכים כי במהלך חילופי האש נפצע אחד המבריחים הישראלים שעל פי החשד נלקח מהזירה על ידי החשודים איתם הגיע, חשודים שככל הנראה הותירו אותו פצוע בכניסה לבסיס צאלים.  כאמור בהמשך נקבע מותו.

עוד עולה מפרטי האירוע כי ככל הנראה החשוד נורה ונפצע על ידי המבריחים המצרים שירו לכל עבר. בקרב כוחות הביטחון לא היו נפגעים. כל הממצאים מהזירה הועברו לחקירת יחידת מג"ן של משטרת ישראל.

​​​​​​​חובש בכיר במד"א עמרם אסור סיפר: "סמוך לצאלים חברנו עם טנדר שבתוכו שכב צעיר כבן 25 מחוסר הכרה כשהוא ירוי בפלג גופו העליון. ביצענו בו מספר בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותו."

​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load