• 23 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

להתאזר בסבלנות: מחר, שני, שביתה באגד בין השעות 10:00-12:00

נהגי אגד לא מוכנים לעבור לסדר היום על ההתקפות נגדם ומחר ישביתו את החברה לשעתיים. אגד: ''ננסה לצמצם הפגיעה בנוסעים''

תקיפה אחת מיני רבות: נוסע תוקף נהג בקו 59 בי''ם (צילום: דוברות ההסתדרות)

מחר (יום ב'), בין השעות 10:00 ל-12:00, כל נהגי אגד ברחבי הארץ ישבתו ופעילות החברה תופסק לחלוטין, לאות מחאה על האלימות המופגנת כלפי הנהגים וכזעקה נגד אוזלת היד של הרשויות בטיפול בנושא.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי: "החלטנו לאותת לכל מי שמבקש לפגוע בנהגים שלא ניתן לאלימות להרים ראש. נהגי התחבורה הציבורית משרתים את כלל הציבור בנאמנות ובחריצות ולא יעלה על הדעת שהם יהפכו לשק חבטות של נוסעים אלימים. ככל שתופעת האלימות תגבר, המחאה שלנו תורחב".  

תיעוד וידאו:  אלימות  בקו 59 בירושלים (צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות)


אגד הגיש היום אחה״צ לבית הדין לעבודה בקשה בהולה ודחופה להורות להסתדרות ולוועד העובדים שלא להשבית את קווי השירות של אגד להשבתת מחאה שנקבעה למחר. העתירה הוגשה על ידי עו״ד ארנה שר שותפה במשרד נ. פינברג ושות׳ המייצגת את הנהלת אגד. מהבקשה עולה כי הנהלת אגד סבורה כי מדובר בשביתה בלתי חוקית בעליל וכי לא מתקיימת עילת שביתה לגיטימית.

דובר אגד רון רטנר: ''השביתה הזו היא טירוף ואיוולת של פגיעה בלתי מידתית בציבור הנוסעים, משתמשי התחבורה הציבורית ברחבי הארץ. השביתה הזו לא תואמה עם הנהלת אגד ואנו מתנגדים לה בתוקף וקוראים להסתדרות לחזור בה מהכוונה להשבית''.

''אנו בטוחים שבית הדין יורה להסתדרות לקיים את העבודה מחר כסידרה בכל קווי השירות ברחבי הארץ''.

דובר אגד הוסיף כי ״התופעה של אלימות כלפי נהגים, כמו גם כנגד נותני שירות בכלל במיגזר הציבורי, היא תופעה שיש להילחם בה ולעקור אותה מן השורש ואולם אגד לא יתן יד לפגיעה גורפת בנוסעים ובלקוחות. באגד נערכים לכל תרחיש באמצעות גיוס חברים, גמלאים, עובדי המטה והמשק, לעבודה בקווי השירות כדי לצמצם את הפגיעה בציבור הנוסעים.״

תגובות

End of content

No more pages to load