• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''מחיר למשתכן'' - גם בפזורה הבדואית: 30,000 יח''ד בדרך

שרי האוצר והחקלאות ביקרו בפזורה הבדואית, בה ייבנו, בשנים הקרובות, 30,000 יחידות דיור חדשות יחד עם תשתיות פיזיות ומרכזי תעסוקה

שר האוצר כחלון וראש עיריית רהט, אקלרינאווי (צילום: דוברות המשרד)

שר האוצר ויו"ר 'כולנו' משה כחלון, קיים סיור ביום חמישי בפזורה הבדואית בנגב, יחד עם אורי אריאל, שר החקלאות והממונה על פיתוח והתיישבות הבדואים בנגב. מטרת הסיור, לחזק את פיתוח הישובים הבדואים בנגב, כחלק המאמץ הממשלתי לפיתוח כלכלי וחברתי של החברה הבדואית בנגב.

השרים ביקרו בשכונות המגורים החדשות בלקיה ובשגב שלום וצפו בעבודות הפיתוח ביישובים בדגש על דרכי גישה ותשתיות המתבצעות על ידי הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב, שבמסגרתן יוקמו למעלה מ-30,000 יחידות דיור עבור האזרחים הבדואים בנגב. השר כחלון התרשם מתכנית קליטת הפזורה, לשכונות המערביות המתוכננות. בנוסף, השרים ביקרו באזור התעשייה עידן הנגב ובמפעלים המספקים תעסוקה לאזרחים הבדואים וביקרו במרכז הטכנולוגי בשגב שלום ובמרכז הצעירים.

שר האוצר ויו"ר 'כולנו', משה כחלון: "הממשלה מובילה כאן שינוי יחס ושינוי גישה לא בכותרות ולא בדיבורים - אלא במעשים. מעשים זה תקציבים. כשרואים כאן את הפיתוח והכבישים ביחס לשנים הקודמות, אתה רואה שיש כאן שינוי אמיתי מגובה בתקציבים. זאת הפעם הראשונה שראשי הרשויות כאן מקבלים כספים בסכומים כאלה באופן ישיר ומעודדים אותם גם לבנייה, גם לפינוי מוסדר עם האנשים וגם לפיתוח מוסדות חינוך".

אורי אריאל, שר החקלאות הממונה על פיתוח התיישבות הבדואים: ״אני מודה  לשר האוצר משה כחלון על ההתגייסות לקידום תחום הדיור והתשתיות הציבורית למען האזרחים הבדואים. באמצעות תוכנית החומש להסדרת התיישבות הבדואים בנגב, נקים תוך חמש שנים למעלה מ 30,000 יחידות דיור. האזרחים הבדואים הם אזרחים שווים ומדינת ישראל רואה מחויבות לשפר את רמת החיים שלהם ולצמצם את הפערים הכלכליים והחברתיים. זהו אינטרס לאומי ואני גאה לראות איך תוכנית החומש הממשלתית מתבצעת הלכה למעשה בתחום הדיור, התשתיות הציבוריות, החינוך, התעסוקה, השירותים החברתיים".

טלאל אל קרינאוי, ראשי עיריית רהט: "הייתה ישיבה מאוד חשובה. לשר האוצר מאוד חשובים היישובים הבדואים בנגב. הוא ראה בעיניים שלו את המצוקות, את הקשיים שעוברים אותם התושבים הבדואים בדרום. הן ביישובים המוכרים והן ביישובים הלא מוכרים. אנחנו מצפים מאחר שרוב הבעיות מתרכזות במנהל מקרקעי ישראל  בנושא של תביעות בעלות וסכסוך קרקעות ביישובים בדואים שקיימים לפני קום המדינה. אנחנו מצפים ששר האוצר, שממונה על המנהל, יוביל את העניין הזה, כי הוא באמת התרשם שיש דברים תקועים שצריך להזיז אותם"

ריהם אלקרינאוי, מנהלת מרכז הצעירים בשגב שלום: "השרים משה כחלון ואורי אריאל ביקרו במרכז הקהילתי שגב שלום שבו מתקיימות תכניות ופרויקטים רבים, ביניהם ביקרו בפרויקט לקידום מצוינות במתמטיקה בקרב ילדי היסודי ובפרויקט לפיתוח יזמות בקרב בני הנוער. השרים הביעו עניין רב והערכה לפעילות הענפה והמקצועית. בנוסף ביקרו במרכז הצעירים שבו הכירו את הפעילות ושוחחו עם צעירות מהישוב המשתתפות בתכניות על תכניות העתיד שלהן ועל ההתנדבות שלהן למען התושבים".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load