• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נלחמים בתאונות הדרכים בב''ש: ראש העיר נפגש עם אנשי ''אור ירוק''

בעקבות תאונות הדרכים בהם היו מעורבים ילדים ובני נוער בבאר שבע, נפגשו מדריכי ותלמידי ''אור ירוק'' עם רוה''ע דנילוביץ'. המטרה: להתוות פעילויות שימנעו את התאונה הבאה

זירת תאונה ברחוב גוש עציון, בה נפגע נער שרכב על אופניים (צילום: דוברות המשטרה)

השבוע נפגשו חניכי, מדריכי ורכזי תכנית ''אור ירוק'' ע''ש שניאור חשין עם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ' בכדי להציג  בפניו את הפעילות שהיא מבצעת בעיר.

בבאר שבע מתנדבים כ-500 בני נוער במסגרת מסלול תעודת בגרות חברתית, במהלכה עוסקים בפעילות מניעת תאונות דרכים קרב ילדין ונוער. בין היתר, הפעילות נעשית באמצעות דוכני הסברה, תצפיות בכבישי העיר וסקרים שבוחנים את תחושת ומצב הבטיחות של התושבים. 

כך ילדים נפגעים בבאר שבע: תיעוד מצלמות אבטחה: הדריסה בשכונה ג', ילד נפגע בפלח 7 (מקור: וואצאפ, פייסבוק)
​​​​​​​


בפגישה עם ראש עיריית באר שבע הוחלט כי העירייה ועמותת אור ירוק ישיקו יחד קמפיין בהובלת קבוצות הנוער, במסגרתו בכל בי"ס תופיע כרזה עם מסרי בטיחות בדרכים הרלוונטיים לביה"ס והקהילה.

רק לאחרונה נפגעו שני ילדים בתאונות דרכים בבאר שבע, בהפרש של יממה - בפלח 7 ובשכונה ג'. בשני הסרטונים נראים ילדים קופצים לכביש, כלנהג שבא מולם אין אפילו שהות לבלום. ואלה לא מקרים מבודדים: ילדים ובני נוער רוכבים על אופניים - דבר מבורך כשלעצמו, אם נוהגים בזהירות ועל פי הכללים. אלא שלא נדיר לראות אותם רוכבים כשעלאוזניהם אוזניות או שהמבט תקוע בפלאפון או שהם לא מצייתים לתמרורים ורמזורים. 

כנראה שיש להם ממי לקחת דוגמא: גם ההורים לא מתנהגים טוב יותר בכביש. מנתוני עמותת אור ירוק עולה כי נתיב תחבורה המסוכן ביותר בבאר שבע. די לנסוע לאורכו ביום של חול כדי לראות כלי רכב פרטיים חותכים נתיבי תחבורה ציבורית, נהגים שנוסעים במהירתו מופרזת כדי ''לגנוב'' עוד רמזור ירוק וגם מי שנוסעים באור אדום ולא נותנים זכות קדימה להולכי רגל. 

את מרביתן של תאונות הדרכים ניתן למנוע. אמנם קנסות כספיים עוזרים, אבל הכי עוזר: חינוך.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load