• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ימים של מתיחות בנגב: צה''ל חשף את סרטון פיצוץ מנהרת הטרור

שקט והרתעה? בהמלך החודש האחרון אירעו עשרות אירועים של אזעקות ושיגורים, לצד פעולות סיכול של צה''ל. צפו בסרטון פיצוץ מנהרת הטרור

פיצוץ המנהרה במרחב חאן יונס (צילום: דובר צה''ל)

דובר צה''ל מפרסם היום את התיעוד של ההתקפה והניטרול של מנהרת הטרור של הג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה. בשבועות האחרונים חשפו ונטרלו כוחות צה"ל מספר מנהרות טרור באזור רצועת עזה. כעת נחשפים לראשונה תיעוד של פיצוץ המנהרה שחדרה לשטח ישראל מאזור חאן יונס, וצילומים של פתח המנהרה שהותקפה בתחילת השבוע.

"יש לנו מודיעין מצוין ומשתפר, מאמץ הגנה חזק ומאמץ אש. חמאס נמצא בשלבים מתקדמים של הבנה שפרויקט המנהרות לא משתלם לו", אומרים גורמים בפיקוד הדרום, אך מדגישים: "מדובר במאמץ מתמשך ושיטתי - אבל הוא לוקח זמן. זה לא הרמטי"

פיצוץ מנהרת הטרור (צילום: דובר צה''ל)
​​​​​​​


ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, אומר הערב: "שוב קיבלנו השבוע הוכחה ליעילות המבצעית החדשנית של צה"ל להתמודדות עם איום המנהרות. בפעם הרביעית בתוך חודשיים אותרה וסוכלה מנהרת טרור שחדרה לשטח ישראל. המנהרה שאותרה וסוכלה השבוע במעבר 'כרם שלום' כוונה אמנם למעבר, אך אנו רואים במבצע ביטוי נוסף להישגים של צה"ל מול האיום ולנחישות הצבאית לנטרל את האיום, כמובטח. אני מבקש להודות לכוחות הביטחון, לאוגדת עזה, לחטיבה הדרומית ולכל האגפים והחיילים שלוקחים חלק במשימת ההגנה הנחושה על הגבול והיישובים ומאפשרים לנו להתעסק בצמיחה, בשגשוג ובפיתוח הישובים".

ואילו בצד העזתי, נשמעים קולות, בעיקר ברשותות החברתיות ובטוויטר, המבקרים ביקורת קשה את השלטון. ברצועת עזה מתרחש משבר כלכלי: החשמל פועל מספר שעות מצומצם ביום. קיים מחסור במוצרי יסוד, בתרופות ותשתיות המים מתפקדות בקושי. אחוזי האבטלה גבוהים. תושבים רבים מעיזים לבקר את השלטון, המפנה הוקרא למלחמה נגד ישראל, אך לא דואג לאזרחים שלו. המאבקים הפנים פלשתינים התישו אותם, אך מצד שני קיים חשש שאירוע שייצא מכלל שליטה, יצית באיזור מערכה חדשה. חמאס, עם זאת, מבין שפרויקט מנהרות הטרור שלו קורס והוא עלול לבקש להראות סוג של הישג.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load