• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

425 מיליון שקלים יוזרמו למכללות הטכנולוגיות

הרפורמה תבטיח, בין היתר, את צמיחת המכללות ושיפור רמת ההכשרה הטכנולוגית בישראל, יצירת ריבוד בתואר ההנדסאי ויצירת אופק ללימודי המשך מתקדמים להנדסאים

הפגנת המכללות הטכנולוגיות, ירושלים (באדיבות המכללה הטכנולוגית באר שבע)

בסוף השבוע האחרון הגיעו משרד האוצר, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ופורום המכללות הטכנולוגית להבנות לגבי רפורמה מוסכמת במערך ההשכלה הטכנולוגית. במסגרת הרפורמה, יוצבו יעדים לאומיים לתחום ההשכלה הטכנולוגית, ותתבצע השקעה של 200 מיליון שקל במכללות הטכנולוגיות שיעמדו בקריטריונים שנקבעו, לצד השקעה נוספת בתשתיות ופיתוח בסך 225 מיליון שקל.

הרפורמה תבטיח את צמיחת המכללות ושיפור רמת ההכשרה הטכנולוגית בישראל, בהתאם לצרכי המשק. מעבר לכך, מחזקת הרפורמה באופן משמעותי את הרגולטור במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, וקובעת מתווה להקמת מועצה להשכלה טכנולוגית. בנוסף, קובעת הרפורמה ריבוד של מסלול הלימודים, כך שהסטודנטים יוכלו לקבל הסמכה כטכנאי לאחר שנה אחת בלבד, ויקבלו אופק ללימודי המשך לאחר הסמכה כהנדסאי, וזאת בהתאם לצרכי המעסיקים והסטודנטים לצורך הגדלת הגמישות והחדשנות במערכת.

הרפורמה הינה תוצאה של עבודת מטה נרחבת שהובלה על ידי מנכ"ל משרד האוצר ומנכ"ל משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים והינה צעד משמעותי לשיפור איכות ההון האנושי, בדגש על האוכלוסיות שהיום אינן נגישות להשכלה האקדמית. הרפורמה תבטיח את מיצוי היתרון לגודל של המכללות על ידי עידוד צמיחה ואיחוד בין המכללות לצד שמירה על נגישות להשכלה הגבוהה בדגש על הפריפריה.

משרד האוצר (באדיבות המכללה הטכנולוגית באר שבע)​​​​​​​

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב, יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות: "המהלך שבוצע בשיתוף עם פורום המכללות הטכנולוגיות מייצר עתיד וצמיחה למערכת ההשכלה הטכנולוגית ולמשק הישראלי. אני שמחה שמשרד האוצר בראשות השר כחלון והמנכ"ל שי באב"ד ומשרד העבודה והרווחה בראשות השר חיים כץ והמנכ"ל אביגדור קפלן, אימצו את עיקרי המלצותינו והבינו כי הפורום פועל למען ערכים רחבים בתחום הכלכלי והחברתי. בתוך כשבוע ימים גובש נוסח אשר עם השנים יחולל 'נטו הצלחה טכנולוגית' של המכללות, התעשייה והמשק הישראלי כולו".

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד: "הרפורמה שאושרה על ידי הממשלה תביא למהפכה בתחום ההכשרה הטכנולוגית, שתאפשר לה למצות את הפוטנציאל הלא ממומש שלה. מטרתנו המשותפת הינה יצירת אלטרנטיבה מקצועית ברמה גבוהה לאוכלוסיות שעד היום לא קיבלו הכשרה ברמה מספקת, והבטחת כח אדם ברמה גבוהה שיאפשר את הגדלת הפיריון והצמיחה במשק. אני מודה למנכ"ל משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים אשר הוביל יחד איתי את הרפורמה, ולכלל העוסקים במלאכה".

מנכ"ל משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, אביגדור קפלן: "הרפורמה שהושגה בהסכמה מלאה מהווה בשורה אמיתית, בזכותה המכללות הטכנולוגיות יהיו מסוגלות לספק למשק את צרכיו בתחומי הטכנולוגיה המובילים. המכללות יכשירו הנדסאים וטכנאים ברמה גבוהה, ויסייעו לאלפי בוגרים להשתלב במשרות נחשקות בסיום לימודיהם".


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load