• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חילופי מפקדים במחוז הדרומי: ביתן יפקד על תל אביב, כהן על דרום

סיקור מיוחד: ניצב מוטי כהן נכנס לתפקידו, ניצב דוד ביתן עובר למרכז, באחת התקופות המאתגרות לנגב. ביקורת נגד השר ארדן, שבטקס החגיגי העדיף לדבר על הריסת בתים

תופס פיקוד: מפקד המחוז הנכנס, ניצב מוטי כהן (מימין), עם ניצב דוד ביטן (צילום: דוברות המשטרה)

טקס החלפת מפקדי המחוז הדרומי נערך הבוקר, יום שלישי, במטה המחוז בבאר שבע, במעמד שר המשטרה גלעד ארדן, המפכ"ל רנ"צ רוני אלשייך, ראשי ערים מהנגב ובכירי מערכת המשפט. 

המפקד היוצא, ניצב דוד ביתן הודה לנוכחים על שיתוף הפעולה לו זכה במהלך השנתיים בהם שימש בתפקידו בנגב, במהלכם התמודד המרחב עם לא מעט אתגרים, בהם אירועי טרור ופשיעה חמורה וכן עם הבאתם לדין של ראשי ארגוני פשיעה.

הניצבים ביתן וכהן (צילום: דוברות המשטרה)
ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', הודה בשם ראשי הרשויות בנגב על פעילותו של ביתן. לדבריו, התושבים מבקשים בראש ובראשונה לחוש ביטחון אישי ותחושת ביטחון כשהם נוסעים בכבישים ובעת שמשתתפים באירועי ספורט גדולים. הוא בירך את המפקד הנכנס, ניצב מוטי כהן והדגיש את החום האנושי של אנשי הנגב. 
​​​​​​​
ראש עיריית רהט, טלאל אקרינאווי, הדגיש את חשיבות המשטרה למרקם החיים בנגב: ''כל תפיסת אמל''ח, כל פעילות למיגור העבריינות, יש בה כדי להציל נפשות". עם זאת, הדגיש, כי ''לא ניתן להתבסס על הריסות בתים בלבד. ראש עיריית באר שבע דיבר על הדברים החשובים לתושבים ואני מדבר על מה שחשוב לאזרח הבדואי: קורת גג מעל ראשו וקרקע לעמוד עליה. בלי זה וללא תעסוקה, לא יתן לבסס את החיים על הריסות בתים בלבד". אלקריאנווי ציין כי לא אחת, מצא אוזן קשבת אצל מפקד המחוז היוצא, בכל מיני סוגיות.
​​​​​​​
המפקד הנכנס, ניצב מוטי כהן, התייחס לאתגרים והייחודיות של המחוז הדרומי ולהון האנושי שבו.

סיכום טקס החלפת המפקדים (צילום: דוברות המשטרה)


השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס למוכנות של כוחות המשטרה לעמוד בכל תרחיש:: "מול איום המנהרות, הרקטות והחדירות לשטח הדרום ניצב לא רק הצבא איתן, אלא משטרת ישראל בכל כוחה בהובלת המחוז הדרומי. המחוז ערך בשנים האחרונות שינויים והתאמות אל מול האיומים השונים באוויר בים וביבשה".

"יחד עם הפיתוחים הטכנולוגים להם נחשפנו השבוע אנחנו לא תולים את יהבנו רק על הטכנולוגיה במידה והאויב יצליח לבצע חדירה לתוך שטחנו שוטרי משטרת ישראל ערוכים על מנת לחתור למגע ולנטרל את האויב במהירות האפשרית ובמינימום נפגעים בנפש, זהו אתגר שאנו מתאימים עצמנו אליו על ידי חיזוק המשטרה והשוטרים בדרום. נמשיך את ההתעצמות הזו גם בשנים הקרובות".

ביקורת קשה נשמעה היום במגזר הבדואי  כנגד השר ארדן, על כי בטקס חגיגי בחר להעלות את נושא הריסת הבתים. חלקם אף בחרו לצאת מהאולם במהלך דבריו.

ברנז'ה NEWS העביר את הטקס בשידור ישיר. לצפיה בהקלטה:

​​​​​​​

קולות מהטקס

ניצב מוטי כהן, נכנס היום (שלישי) לתפקידו כמפקד המחוז הדרומי במשטרה בטקס שנערך במטה מחוז דרום. ניצב כהן החליף את ניצב דוד ביתן אשר שימש כמפקד המחוז הדרומי במהלך השנתיים האחרונות ומונה בסבב המינויים האחרון לפקד על מחוז תל אביב. 
ניצב דוד ביתן: ״היום, אעביר בתחושת סיפוק ובהתרגשות גדולה את מפתח המחוז לניצב מוטי כהן שמקבל עליו את האחריות לפקד על המחוז הדרומי של משטרת ישראל".
"המחוז הדרומי הוא מחוז חזק, איכותי, אחראי ומלוכד, מחוז שפניו קדימה לעתיד. מחוז שמעניק שירות מקצועי ואיכותי לתושביו.
מוטי, אתה קצין ותיק, איכותי ומנוסה בשורה של תפקידי ליבה והוסלה והיום אתה מקבל לידיך מחוז מקצועי, ערכי ועטור הישגים ובטוחני שתמשיך ותצעיד אותו קדימה בנתיב ברור ומתוכנן, אל מול האתגרים הרבים שנכונו לו.״

השר ארדן עם המפכ''ל אלשייך והממ''ז הנכנס כהן (צילום: דוברות המשטרה)


מפקד מחוז דרום הנכנס, ניצב מוטי כהן: ״אני נכנס לתפקיד מפקד המחוז הדרומי של משטרת ישראל ורואה לנגד עיני את גודל המשימה, רוחב היריעה, היקף האתגרים ומסתכל עליכם שוטרי המחוז, שותפי למסע זה ויודע שיש לי על מי לסמוך. וכך, ניצב אני בפניכם, מודה על האמון שניתן בי ועם תחושת שליחות ואמונה, שתצלח דרכנו ביחד. עיני הציבור כולו, נשואות לעברינו, שוטרי המחוז הדרומי.
"משטרת המחוז הדרומי בהנהגתי תפנה את מירב משאביה לשיפור הביטחון האישי של תושבי האזור, כי מבחינתי, הביטחון האישי הוא חלק בלתי נפרד מהחוסן הלאומי. לשם כך נאבק בפשיעה על רבדיה, כשלנגד עיני עומד כל העת, הצורך בחיזור אמון הציבור בשוטרי המחוז ובמקביל נעמוד במוכנות המבצעית, לאתגרים הביטחוניים המאיימים על תושבי המחוז".

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך
"מחוז דרום חולש על 66% משטחה של המדינה ומתמודד עם אתגרים מגוונים וייחודיים, בפרט בתחום הטיפול בפשיעה והשמירה על ביטחון הפנים. שוטרי המחוז הדרומי של משטרת ישראל  מצדיקים את  הערך שחרט המחוז על דגלו "לשרת ולהגן". המחוז הדרומי מוכיח שוב ושוב כי הוא יודע להצטיין גם בתחום השירות וגם בהגנה על שלומם וביטחונם של כלל האזרחים".

השר לביטחון פנים, ח״כ גלעד ארדן: ״אל מול איום המנהרות, הרקטות והחדירות לשטח הדרום ניצב לא רק הצבא איתן, אלא משטרת ישראל בכל כוחה בהובלת המחוז הדרומי. המחוז ערך בשנים האחרונות שינויים והתאמות אל מול האיומים השונים באוויר בים וביבשה . יחד עם הפיתוחים הטכנולוגים להם נחשפנו השבוע אנחנו לא תולים את יהבנו רק על הטכנולוגיה ובמידה והאויב יצליח לבצע חדירה לתוך שטחנו שוטרי משטרת ישראל ערוכים על מנת לחתור למגע ולנטרל את האויב במהירות האפשרית ובמינימום נפגעים בנפש, זהו אתגר שאנו מתאימים עצמנו אליו על ידי חיזוק המשטרה והשוטרים בדרום, ונמשיך את ההתעצמות הזו גם בשנים הקרובות.״

ניצב מוטי כהן, בן 55, נשוי לאורנה, אב לשלושה -רועי, לירון וספיר.
משרת במשטרת ישראל משנת 1987, בתפקידיו האחרונים שימש כסגן מפקד מחוז תל אביב, סגן מפקד מחוז מרכז, ממ״ר ירקון, ממ״ר יפתח. בין השנים 2014-2018, שימש כמפקד מחוז מרכז. בעל תואר ראשון בקרימינולוגיה ותואר שני בחינוך.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load