• 22 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בזכות מחאת הפעוטות של ב''ש העירייה בונה גני משחקים - ומי הורס?

מתברר שגם לפעוטות בבאר שבע יש דרישות, אבל גם אם ראש העיר אמפטי וקשוב, נגד הונדליזם אי אפשר לעשות הרבה: גן משחקים הועלה באש, בשכונה ה' סוטה הטריד ילדים

גן יפהפה שהוקם במרכז חן, בזכות מחאה של האימהות (צילום: מלכה דיקשטיין מנור / פייסבוק)

''מחאת הפעוטות'', זו שמה של קבוצת פייסבוק, בו חברות מאות אימהות, אשר דורשות לטפל בגני המשחקים הציבוריים בעיר. ביום ראשון נפגשו נציגות האימהות עם ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', אשר לדבריהן  "היה קשוב, אמפטי, נכון לשיפור המצב, אבל מדובר בחלוקת אחריות" - בקבוצה קובלים על כי יש מי שפוגמים בפעילות הברוכה של עיריית באר שבע, על ידי הרס המתקנים. עם זאת, כל ההורים מפרגנים לעשייה של עיריית באר שבע. באר שבע נחשבת עיר צעירה, עם משפחות רבות בהן ילדים קטנים.

מחאת הפעוטות נחלה הצלחה רבה ובזכותה, החלה עיריית באר שבע בשיפור גני משחקים קיימים והקמת חדשים. שני עורקי כהן היא אחת היוזמות של הפעילות הציבורית הברוכה הזו. מפירות המאבק נהנים הורים וילדים, אשר יכולים לשחק בגנים יפים, בטוחים וחדישים. 
עיריית באר שבע השקיעה מאמץ רב להתקין גני משחקים. גן בשכונה י''א (צילום: שני כהן עורקי / פייסבוק)
אלא שמתברר שלא משנה מה עושים בעיר, תמיד יש מי שהורס: בשכונה ט' למשל, שופץ גן המשחקים והוצב בו משטח מרופד וסופג, כזה שיבלום נפליתו של ילד. הותקנו בו משחקים חדשים ויפים. בדרך כלל, המקום הומה ילדים, קטנטנים וגם גדולים, שמאוד נהנים שם. ''אני באה לפה עם הבן שלי בן ה-5, אבל גם הגדול, בן 10, נהנה להיות קצת ילד. מברכת על היוזמה", אמרה לנו היום, מרינה. הבעיה היא שהגן הופך, בשעות הלילה, למחראת כלבים וזה לא המקום היחידי בו זה קורה. צואת הכלבים פשוט נתספת בגומי. 

ונדליזם בגן משחקים, בשכונה ה' (צילום רשת חברתית)


שני כהן עורקי מספרת, בעמוד הפייסבוק של הקבוצה, שגם הילדים החדש שהוקם בשכונה ו' החדשה, כבר הספיק להישרף.  גולשת אחרת, מלי אביזמיל, סיפרה כי "חייבים לדבר על פארק יעלים, מקום של פדופילים ואנשים מסוכנים. יש להתקין בפארק זה מצלמות אבטחה. יש שם מלא הורים שנתקלו לא אחת במעשי פדופיליה מאחורי שיחים. אני אישית נתקלתי בזה והזמנתי משטרה. בשבוע שעבר נדקר ילד שגר מול הפארק שסיפר שמי שדקר אותו הגיע מהפארק. כמו שמכירים את הפארק לונדע או את מרמלדה והאוסטרלי חייבים לפקח גם על הפארק יעלים דחוף".  בעניין פארק יעלים, זו אינה התלונה הראשונה. תלונות על סוטה שמסותבב בפארק פורסמו לא אחת בברנז'ה NEWS. על פי מפת GIS של העיר באר שבע, בפארק יעלים לא פחות משלוש מצלמות אבטחה. 

לאחרונה נעשה מהלך של שיפוץ המרחבים הציבוריים, למשל, בשכונה י''א. במקומות אחרים, כמו למשל בשכונה ה', מאחורי יעלים בואכה גלבוע, מגרש המשחקים מוזנח. לדברי האימהות, שמפרגנות לראש לראש העירייה, על התושבים לעשות יותר למען שימור הגנים הציבוריים בהם משחקים הילדים.  
​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load