• 23 פברואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מכל הלב: מכירים את הקופת העירונית של קרן מש''י?

בשקט ובצנעה, עמותת קרן מש''י עוסקת מזה כשני עשורים בפעילות ברוכה למען הקהילה, בין היתר בהסעדת משפחות המאושפזים בסורוקה ולאחרונה, על ידי יוזמת קופה עירונית

קרן מש''י. למען הקהילה, בלב רחב ואוהב (צילום: Olaf.herfurth / CC BY 3.0)

מתרחבות היוזמות בבאר שבע, בין אם פרטיות ובין אם במסגרת עמותות, לטובת סיוע. עמותת קרן מש"י הוקמה לפני 20 שנה ועושה את פעילותה בצנעה רבה. בקרן חברים מתנדבים ובני משפחותיהם. פעילות העמותה נעשית במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע. מתנדבי הקרן דואגים להסעדה וללינה של בני משפחות החולים בשבתות וחגים.  בין היתר, רוצים בעמותה להקים מלונית, שתפעל בסמוך לסורוקה, שתשמש את משפחות המאושפזים.
מהפעילות הברוכה של קרן מש''י בסורוקה (צילום: באדיבות קרן מש''י)
בראש עמותת קרן מש''י עומד הרב מיכאל לחיאני שליט''א, רבה של קהילת נחל עשן, העומד בראש בית הכנסת והכולל ''אורות הזוהר''. העמותה הקימה לא מכבר את הקופה העירונית - באר שבע. קופות עירוניות פעילות ברחבי הארץ, בקרב קהילות חרדיות ודתיות. בבאר שבע ייחודה של הקופה הוא ביעודה לכלל הציבור וברצונה לתרום לקהילה ולסייע למי שזקוקים לכך.

הקופה הוקמה על ידי עמותת קרן מש"י,  העוסקת בפעילות קהילתית לטובת תושבי העיר באר שבע והפריפריה מסביב. בין הפעילויות של הקרן, כאמור,  סיוע למשפחות חולים בבית החולים סורוקה בהסעדה בשבתות ובחגים וגם עזרה למשפחות ברוכות ילדים בתמיכות חד פעמיות.

''הקופה מעוניינת להרחיב את הפעילות לנושאים נוספים החל מעזרה לצרכים רפואיים, עזרה שוטפת לשיקום כלכלי, עזרה להורים לצרכי פיתוח הילד. סיוע רפואי ופסיכולוגי לתמיכה נפשית", אומרים בקרן.

במסגרת קרן מש"י פועלים בית מדרש ובו בין היתר כולל לגמלאים, בית מדרש לבני נוער, בית מדרש לתלמידי כיתות היסודי בשעות אחר הצהריים, שיעורים לנשים במגוון נושאים לטובת המשפחה. מסגרות שיעורים לבני נוער.

"אין צורך לציין את חשיבות שמירת היושר והסדר הנדרשת בכדי לנהל פעילות כה ענפה ומורכבת, מעצם היותה עוסקת בכספי ציבור שתרמו את כספם לטובת מטרת חסד", אומרים לנו בקרן מש''י. "העמותה מנוהלת ע"י משרד לניהול חשבונות ובקרה הרשאי להעיר את הערות הנדרשות לשמירת התנהלות תקינה. בשלבים מסויימים גם פועל רואה חשבון כמבקר נוסף. ההתנהלות מנוהלת אומנם על פי כללי וחוקי המדינה אך בנוסף לכל כללי ההלכה החל מקבלת הכספים ועל לחלוקתם".
מכתב תודה, אחד מיני רבים, שהגיעו לידי הקרן (צילום: באדיבות קרן מש''י)
על פעילות העמותה יש עדויות רבות ומרגשות, של מי שמצאו עצמם סועדים בני משפחה המאושפזים בסורוקה, גם בשבתות ובחגים. הסיוע של קרן מש''י, הניתן בלב רחב, הקל עליהם לעבור את הימים הקשים. בבית החולים רואים באור חיובי את פעילות העמותה ואף הביעו זאת במכתב הוקרה, עליו חתום המשנה למנהל סורוקה. 

אנשי הקרן אומרים, כי כולנו לפעמים נכנסים לחתנת דלק או לחנות נוחות ומוציאים, מבלי להרגיש, מאה שקלים ומעלה. ''סכום כזה יכול לעשות הבדל גדול, עבר מי שנזקק לסיוע. אנחנו רואים את ההתרמות הנפלאה של האנשים בבאר שבע והנגב, את הנכונות שלהם לסייע ואת רוחב הלב של כל מי שעוסקים במלאכה''. 

קישור לאתר קרן מש''י ולפרויקט קופת העיר

תגובות

End of content

No more pages to load