• 14 דצמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יום במשפחתון בדרום: ''משתינה הרבה'', ''הולך כמו סרטן'', ''גיבן''

תמלולי שיחות חדשים מתוך משפחתון בדרום חושפים את היחס המזלזל כלפי הפעוטות חסרי הישע. האם, שחשפה את ההקלטות: ''היום הבת שלי בפעוטון אחר, בפיקוח והיא ממש פורחת''

הקלטות הסתר חשפו יחס משפיל כלפי פעוטות (צילום הדמיה: Ben_Kerckx / PIXABAY)

עדויות חדשות, מתוך המשפחתון ביישוב בדרום בו על פי חשד, כפי שעלה מתיעוד קולי,  גננת נהגה כלפי הפעוטות בלשון מזלזלת ומשפילה, נחשפות כאן, בברנז'ה NEWS.. בין היתר הגננות נמשעו מכנות ילד גיבן, מתלוננות כי אחת הפעוטות משתינה הרבה ועל ילדה אחרת, אומרות שהיא הולכת כמו סרטן בחוף. 

ג', אם לתינוקת בת חצי שנה במשפחתון, שמה לב, לפני כחודשיים, כי משהו לא בסדר עם בתה. ''כשהיא הייתה חוזרת מהמשפחתון, הייתה מבוהלת כולה. היא הייתה מתעוררת בלילה ובוכה ללא הסבר. לא הבנתי למה היא מתנהגת כך והחלטתי להחביא לה בבגדים מכשיר הקלטה. כשהיא הגיעה הביתה, שמעתי את ההקלטה והייתי בהלם. זה היה נורא. גננות כינו את הילדים בשמות גנאי, צעקו והשפילו אותם. זה הסביר למה היא הייתה מתעוררת מבוהלת בלילות ובוכה". ההקלטות פורסמו לפני כחודשיים בתקשורת ועוררו זעם רב בקרב ההורים. חלק מההורים ביקשו הסברים מהגננות, אחרים פשוט הוציאו את ילדיהם משם. 

תמלול אחת ההקלטות. כך התייחסו לפעוטות (צילום מסך)

לידי ברנז'ה NEWS הגיעו קטעים מתמלול ההקלטה, בהם נשמעים דברים קשים, חמורים:

גננת א': ''הוא יכול להיות בסדר, לאכול, פתאום הוא מתחיל לצעוק".
גננת ב': ''ואיך שהוא צורח זה ממש סיוט''.
גננת א': ''איזה גב עקום יש לו''.
גננת ב': ''גיבנת, גיבנת, אצלו הכל, ברוך השם, בלי מזל"...

גננת א': ''היא עומדת כמו סרטן (''כביכול על 4, ברוסית זה כינוי גנאי לתינוק מדדה'', מסבירה האם)...עכשיו אני אחליף לה בגדים. תסתכלי על הפרצוף הזה''.
גננת ב': ''פרצוף עקום. תסתכלי על הנבלה הזו. את לא תחילפי לה בגדים היום או שתחליפי לה?''

גננת א': ''לא צריך".
גננת ב': ''אז אני לא אכפתר לה למטה".
גננת א': ''הרי היא משתינה הרבה''.
גננת ב': '' כן כן, היא משתינה הרבה מאוד. היא לא שותה, אבל משתינה הרבה מאוד".
גננת א': ''לא, היא שותה''.

גננת א': ''היא כל הזמן צורחת. מה עם המשוגעת הזו? לעזאזל עם המשוגעת הזו, המפגרת''.
"אלוהים, איזה טפשה, דבילית".
​​​​​​​
בינתיים, האם העבירה את התינוקת למשפחתון אחר. "המשפחתון החדש הינו תחת פיקוח ומאז שהבת שלי שם היא מתפתחת יפה וחזרה להיות ילדה שמחה וחייכנית. גם אמהות אחרות שהעבירו את הילדים לגנים אחרים, מספרות שהילדות עלו במשקל וכל יום הולכות לגן בשמחה. אבל יש אמא אחרת שלא מעוניינת לשלוח את הבן שלה לשום גן עד שהוא יתחיל לדבר, בעקבות הטראומה שהוא עבר היא יושבת איתו בבית", אומרת לנו האם. 

המשפחתון עדיין פעיל. האם ביקשה כי ינקטו נגדו צעדים, בעקבות חשיפת ההקלטות, אך לדברי ההורים, לא נעשה דבר. יש הורים שהחליטו, למרות חשיפת ההקלטות, להשאיר את הילדים במשפחתון.  

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load