• 14 דצמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ב''ש בשבת שאחרי חוק המרכולים: בינתיים, הכל פתוח כרגיל

פיצוציות, בתי מרקחת, מרכזי קניות, בתי קולנוע, תחנות דלק, מינימרקטים ומעדניות נשארו פתוחים בשבת הראשונה שאחרי חוק המרכולים של דרעי

שבת במרכז ביג: החנייה עמוסה לעייפה (צילום סלולארי: יוסי אסטגסי)

בשבת הראשונה שאחרי אישור חוק המרכולים של אריה דרעי, העסקים שהיו פתוחים בשבת הקודמת, ממשיכים לפעול כרגיל. אם לשפוט לפי כמות המכוניות החונות במרכז ביג בבאר שבע, הבאר שבעים ותושבי האיזור הצביעו ברגליים ובכיסים ובאו לקנות, לבלות ובעיקר ליהנות, ביום החופשי של השבוע. 

''אני לא רואה מצב בו סוגרים את תחנות הדלק בשבת'', אומר עמרם, נהג מונית, שבדיוק יצא מתחנת הדלק בדרך מצדה. ''אני לא מדבר רק על בילויים, אלא על מצב שמישהו מרגיש לא טוב וצריך להקפיץ אותו לחדר מיון ובטח שלא יסגרו פיצוציות וכאלה. מה, שכחת חלב, קפה, סיגריות או שאתה רוצה משהו מתוק, הכל יהיה סגור? אני בעצמי עובד בשבת ולוקח יום מנוחה במהלך השבוע. הרבה באר שבעים עובדים בשבתות במשמרות, אתה לא יכול להשבית אותם''.

שבת בבאר שבע: הקהל מצביע במכוניות וברגליים (צילום סלולארי: יוסי אסטגסי)
​​​​​​​


גם מקומות הבילוי והפאבים נפתחו בליל שישי כרגיל, כמו גם בתי הקולנוע. אם החוק ייושם כלשונו, יהיה צורך להכשיר פקחים ומנהלי עבודה שאינם יהודים על מנת שיסיירו ויקנסו בתי עסק פתוחים. היבט נוסף: 2018 היא שנת בחירות ברשויות המקומיות. מי שעלולים לספוג את כל האש הם ראשי הרשויות ומי שירוויחו, הן סיעות ורשימות דוגמת ישראל ביתנו ויש עתיד.

אישור החוק הוא שלב ראשון בשורה של משוכות: מאוד סביר שיוגשו עתירות, שישום החוק יתקל בעימותים בערים שלא הוחרגו ובסופו של דבר, הוא יהפוך לאותם חוקים שהם בבחינת ''אות מתה'': בספר החוקים הישראלי עשרות חוקים שחוקקה הכנסת ולא נאכפים, בהם למשל חוק השירות הלאומי, חוק סוב יודיצה, חוק קלקול שטר מטבע ועוד. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load