• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם הבחירות לראשות עיריית באר שבע בדרך לביטול?

עו''ד בלפור קיוויתי, מי שהיה מנכ''ל עיריית ב''ש וחבר מועצת העיר משך 30 שנה, סבור שיש לבטל את הבחירות לראשות העירייה: ''התוצאה ברורה, זה יביא לחיסכון ניכר''

עו''ד בלפור קוויתי, על רקע בניין עיריית ב''ש (צילומים: גוגל מפות, יח''צ)

לבטל את הבחירות לראשות עיריית באר שבע ולחסוך לקופה הציבורית עשרות מיליוני שקלים - זו ההצעה שמקדם עו''ד בלפור קוויתי, מי ששימש במהלך שלושה עשורים, החל משנת 1969, כמנכ''ל עיריית באר שבע, חבר מועצת העיר ובתפקידים ציבוריים רבים.

לדעת קוויתי, התוצאות לבחירות לראש העירייה ברורות והתמודדות תעלה לקופה הציבורית עשרות מיליוני שקלים. ''אני יודע להעריך ראש עיר טוב וכמה מאמץ ויכולת צריך בשביל לפתור את בעיותיה של באר שבע", אומר קוויתי לברנז'ה NEWS. 
''רוביק דנילוביץ' עושה לדעתי עבודה מצויינת. העיר מתפתחת מיום ליום, הופכת להיות עיר יפה וגדולה, מבוקשת, מושכת אליה צעירים וסטודנטים. רוביק מצליח להגשים את כל החלומות של פרנסי העיר לדורותיה. אני אומר את זה כתושב העיר וכאיש ציבור המעורה בעשייה''.

''עם כל הכבוד, אין כרגע מישהו שעולה על יכולותיו ואין לי רצון לפגוע באף אחד שיתמודד לתפקיד, אבל אנחנו רואים ראש עיר שקשוב לתושבים, שמבין ללבם. אז למה להחליף? לא מדובר פה בשאלה בכלל של דמוקרטיה - מדובר בחיסכון כספי אדיר, כאשר התשובה ברורה מאליה. יש לאפשר לרוביק להמשיך בתפקידו".

קוויתי, בעת ששימש כחבר מועצת עיר, נחשב לפרלמנטר חריף ושנון. במהלך כהונתו ועבודתו בעיריית באר שבע, פעל רבות למען ניקיון כפיים בעירייה וקידם ערכים של טוהר מידות ציבורי ועבודה למען התושב. הוא יליד בחריין וחגג לא מכבר את יום הולדתו ה-80. הוא אחד מוותיקי תנועת הליכוד בבאר שבע וממשיך לשמש בתפקידים ציבוריים במנהלת נחל באר שבע, ביד לבנים, בצלמניה ועוד. לאחרונה אף הוציא ספר בו הוא תיעד את סיפור חייו המרתק ואת שנותיו בעיריית באר שבע, בהם לצידו של ראש העיר המיתולוגי, אליהו נאווי ז''ל. 

מבחינה חוקית, ספק אם ניתן לבטל את הבחירות, גם במקרה שיהיה מתמודד יחיד. במקרה זה, קובע החוק, על המתמודד היחיד להשיג יותר קולות בעדו, מאשר נגדו. אם לא ישיג רוב כזה, מועצת העיר הנבחרת היא זו שתבחר את ראש העירייה. 

עד למועד קיום הבחירות לעיריית באר שבע יש פחות משנה. במערכות בחירות קודמות, בשנות השמונים והתשעים, השנה שלפני הבחירות הייתה תוססת מבחינה פוליטית. השנה, המערכת הפוליטית מנומנמת מאוד. לדנילוביץ' יש רוב מוחלט במועצת עיריית באר שבע והוא נהנה מפופולאריות בלתי רגילה. גם מעורבותן של מפלגות גדולות בבחירות הנוכחיות אינה ניכרת, לפחות לא כמו במערכות קודמות. רבות מהרשימות המתמודדות למועצת העיר, הביעו תמיכה לא מכבר בדנילוביץ'. הקואליציה בעיריית באר שבע כמעט מוחלטת, כשלדנילוביץ' רוב אבסולוטי במועצה. על אף הביקורת הרבה כנגדו במגוון נושאים, ברשתות החברתיות ניכרת תמיכה בלתי מסויגת, שככל הנראה, תאפשר לו לכהן כהונה שלישית. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load