• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כ סבטלובה לדנילוביץ': בטל סגירת המולתקא, הוא נחוץ בעיר מעורבת

הסערה הפוליטית בדרך: ''המועדון, היחיד מסוגו בעיר, מהווה מקום מפגש בין יהודים לערבים, ונחיצותו בעיר מעורבת כבאר שבע אינה מוטלת בספק", כתבה הח''כית מהמחנה הציוני

אירוע התמכה שנערך במולתקא-מפגש (צילום: פייסבוק פורום לדו קיום)

ח”כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) פנתה במכתב לראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ, בעקבות ההחלטה לסגור את מועדון "המולתקא-מפגש" בבאר שבע, בשל מה שלטענת העיריה מהווה פעילות פוליטית אסורה.

סבטלובה כתבה: “המועדון, היחיד מסוגו בעיר, מהווה מקום מפגש בין יהודים לערבים, ונחיצותו בעיר מעורבת כבאר שבע אינה מוטלת בספק. סגירת המועדון בסמוך לקיום אירוע העוסק בחופש המצפון – נושא טעון ככל שיהיה, מדיפה ריח חריף של פגיעה בחופש הביטוי, זאת בעיקר לאחר פניותיהם של ארגוני ימין בעניין, ותגובת העירייה המצטיירת, ובצדק, ככניעה להם.  על כן, מהטעמים שציינתי ועוד, אבקש כי תשקול שוב בכובד ראש את החלטת העירייה להביא לסגירת המועדון ותבטלה”.

תא אופק באוניברסיטת בן גוריון, של המחנה הציוני, היא זו שהעלתה את הנושא בפני סבטלובה. בין עיריית באר שבע לבין הפורום לדו קיום בנגב מחלוקת לגבי אופי הפעילויות במקום. הפורום לדו קיום מבקש לערוך במקום דיונים בנושאים מהותיים לחברה הישראלית, לרבות סרבנות מצפונית לשרת בצה''ל, פעילות תעשיית הנשק של ישראל ועוד נושאים, הנחשבים אסורים לדיון בחברה הישראלית. פעילות המועדון בבאר שבע נתקל לא אחת בהתנגדות גורמי ימין וחברי מועצה מסיעות הימין במועצת העיר. 

בפורום לדו קיום, מצידם, אומרים כי ההחלטה לסגור את המועדון פוליטית ונעשתה בלחץ גורמי ימין. "עיריית באר-שבע פועלת באמצעים כוחניים, ונשענת על הסתה שקרית, כדי לסגור בית תרבות משותף, יחיד מסוגו בעיר. לנו אין כוונה להיעלם, אנחנו מתכוונים להמשיך ולהיאבק על זכותנו לחופש ביטוי ודעה, מתוך אמונה שלמה שבבאר-שבע יש מקום לכולנו", אמרו במולתקא-מפגש". ביום ראשון נערך במקום אירוע תמיכה, נגד סגירת המועדון, אליו הגיעו עשרות פעילים. אנשי המולתקא הפגינו ברחבת עיריית באר שבע כשפיהם מכוסים בנייר דבק.

"סגירת המוﬠדון בסמוך לקיום אירוﬠ הﬠוסק בחופש המצפון, נושא טﬠון ככל שיהיה, מדיפה ריח חריף של פגיﬠה בחופש הביטוי, זאת בﬠיקר לאחר פניותיהם של ארגוני ימין בﬠניין ותגובת הﬠירייה המצטיירת, ובצדק, ככניﬠה להם", כותבת סבטלובה לדנילוביץ'.

בעירייה צוין לא מכבר, כי הוצע לאנשי מולתקא לערוך את פעילויותיהם באולם אחר, תמורת תשלום, כפי שעושות עמותות אחרות בעלות אופי פוליטי, אך למרות שחלק מהמשתתפים הסכימו לכך, בפורום לדו קיום שללו את ההצעה על הסף.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load