• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בשורה לנגב המזרחי: 15 מפעלים יוקמו או יורחבו, 514 משרות חדשות

בהשקעה של 270 מיליוני שקלים, יוצאת לדרך תוכנית להרחבה או הקמה של מפעלים, שיספקו תעסוקה למאות מתושבי דימונה, ירוחם וערד

רוה''ע דימונה ביטון, שר הכלכלה כהן ושר האוצר כחלון (צילום: דוברות דימונה)

במסיבת עיתונאים שערכו ראשי עיריות הדרום, בהשתתפות שרי האוצר והכלכלה, הוכרז על הקמתם או הרחבתם של 15 מפעלים בהשקעה של 270 מיליוני שקלים. המפעלים צפויים ליצור כ-514 משרות חדשות. להערכת שר האוצר, יהיה במשרות אלה כדי להוריד את האבטלה באיזור הדרום מתחת ל-7%. יצויין כי לא מכבר, עמדה האבטלה בחלק מערי הנגב על 16 אחוזים ומעלה. 

שר הכלכלה, אלי כהן, אמר כי הרשות להשקעות במשרד הכלכלה, אישרה בימים האחרונים, במסגרת מסלול ייעודי לנגב המזרחי וחוק עידוד השקעות הון, הקמתם והרחבתם של 15 מפעלים – 3 בדימונה, 5 בירוחם ו-7 בערד, בהשקעה כוללת של 273 מלש"ח, בסיוע מענקי המשרד בגובה כ-78 מיליון שקלים, אשר יביאו ליצירתן של 514 משרות חדשות וישירות בתחומים שונים. מפעלים אלה, יצטרפו ל-4 המפעלים שהקמתם הסתיימה בשנת 2017.
"פיתוח הכלכלה והתעסוקה בפריפריה הנו חובתה הכלכלית והחברתית של הממשלה. אנו מביאים היום בשורה חשובה לתושבי הנגב המזרחי ונמשיך לעודד ולתמרץ יזמים ותעשיינים, להשקיע באזור.  התעשייה היא מכפיל כח, כאשר בנוסף על יצירת תעסוקה והכנסה באופן ישיר, היא מייצרת מעגלי צמיחה ופעילות כלכלית שממריצה את האזור כולו".

במהלך שנת 2017 כולה, השקיע משרד הכלכלה באזור הנגב בכללו, כ-350 מיליון שקלים במענקים להקמת מפעלים, פיתוח תשתיות עסקים קטנים וקידום מו"פ וחדשנות, הצפויים לגדול בשנים הקרובות" -  אמר שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן.
שר האוצר, משה כחלון: "את הפערים בין מרכז לפריפריה צריך לחסל במעשים ולא בדיבורים. כשהגעתי לכאן לפני שנתיים וחצי ושמעתי מראש העיר את אחוזי האבטלה נחרדתי. הצלחנו לחתוך את האבטלה בחצי בתקופה הזו ונמשיך לייצר עוד מקומות עבודה עם פתיחת והרחבת המפעלים. כשרוצים לפתור בעיה צריך להשקיע כסף. מי שחושב לפתור בעיות בנאומים והבטחות טועה. הכותרות בעיתונים סובלות הכל אבל כשרוצים פתרונות שמים כסף וזה בדיוק מה שאנחנו עושים. הכלכלה בישראל חזקה ואנחנו עושים הכל על מנת להמשיך ולחזק את התעשייה הישראלית ולפזר אותה בכל הארץ כדי שכולם ייהנו  מפירותיה".

מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי: "נתוני האבטלה בערי הנגב המזרחי נמצאים אמנם במגמת ירידה, אך יש לנו עוד הרבה עבודה. בשנת 2017 השקיע משרד הכלכלה באזור הנגב בכלל, למעלה מ-350 מיליון שקלים במענקים להקמת מפעלים, פיתוח תשתיות באז"ת, עידוד צמיחתם של עסקים קטנים ובינוניים וקידום מו"פ וחדשנות. בשנת 2017 יוקמו בנגב המזרחי 15 מפעלים חדשים, שיצטרפו ל-4שכבר הוקמו, בהם הרחבת פעילות מפעל אלביט ותוספת של 88 עובדים, הקמת מפעל אלון הארץ – 61 עובדים, הקמת מפעל דור אל (מוצרי מזון) - 52 עובדים, הקמת מפעל מחצבת ורד – 43 עובדים, הקמת נגב תעשיות – 30 עובדים ועוד.

ראש העיר דימונה, בני ביטון: "היום זכו העיר דימונה בפרט והנגב המזרחי בכלל, לקבל בשורה שלא נשמעה במקומותינו שנים רבות. אחרי 8 ממפעלים שהוקמו בארבע השנים האחרונות, זוכה העיר דימונה בעוד 3 מפעלים שיוקמו במהלך שלוש וחצי השנים הקרובות. גם הנגב המזרחי ייהנה ממספר מפעלים, שיעסיקו מאות עובדים. המפעלים החדשים בדימונה יעסיקו 514 עובדים, ובכך יצמצמו את האבטלה מפחות מ-7.5 אחוזי אבטלה. מבחינתי, כל מובטל שחוזר למעגל העבודה הוא עולם מלואו, ועל כך אני מודה לידידיי השר כהן והשר כחלון.

ראש העיר ירוחם, מיכאל ביטון: "זהו יום חג לנגב המזרחי – ההשקעה האדירה בתעשייה ובמפעלים. חברי שר הכלכלה אלי כהן, ראיתי אותך בגדולתך, כשותף מרכזי במאבקנו בסוגיית נגב קרמיקה. יש תעשייה טובה בנגב צריך לשמור עליה: פיניציה, פריגו אקרשטיין. שר האוצר משה כחלון תודה גם לך על שותפות רבת שנים למען ירוחם ותושביה הטבעת חותם כמו ששר האוצר דאז פנחס ספיר".

ראש העיר ערד, ניסן בן חמו: "יום היסטורי ומרגש לנגב המזרחי ולערד בפרט, היום התבשרנו על הקמת של 6 מפעלים נוספים בסיוע משרד הכלכלה והמשרד האוצר. מפעלים אלו  מצטרפים כבר ל-3 מפעלים קיימים שהוקמו במהלך 2017 במילה אחת – מהפכה!"
מסלול נגב מזרחי, פורסם על ידי הרשות להשקעות במשרד הכלכלה בחודש אוקטובר 2017, במטרה למשוך מפעלים, יזמים ותעשיינים, להעתיק פעילותם או לייצר פעילות תעשייתית חדשה, תוך פיתוחן הכלכלי של הרשויות המרכזיות בדרום – ערד, דימונה וירוחם. 

המדובר במסלול מנהלי, ולא עפ"י החוק לעידוד השקעות הון. למסלול נגשו 14 חברות, 12 מהן אושרו לקבלת מענקים במסלול זה לפי הפירוט הבא.
בערד אושרו 6 תכניות בהשקעה כוללת בסך 147,156,500 ₪ ובמונחי מענק משרד הכלכלה - סך כולל של 47,146,950 ₪.
בירוחם אושרו 4 תכניות השקעה בהשקעה כוללת  של 42,581,200 ₪ ובמונחי מענק – 12,774,360 ₪.
בדימונה אושרו 2 תכניות השקעה בהשקעה כוללת של 43,413,245 ₪ ובמונחי מענק – 13,023,973 ₪.
סה"כ השקעה כוללת בשלושת האתרים מסתכמת ב- 233,150,945 ₪ ובמונחי מענק – כ-73 מילש"ח ₪.
3 חברות נוספות, אשר ביקשו להשקיע באזור הנגב המזרחי, קיבלו מענקים במסגרת החוק לעידוד השקעות הון.
ובסך הכל מדובר ב-15 מפעלים, בהשקעה כוללת של כ-273 מילש"ח הממנפים מענקים של משרד הכלכלה בגובה כ-78 מילש"ח, אשר מייצרות 514 משרות חדשות.

נחום איצקוביץ' מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה: "מסלול נגב מזרחי נועד לסייע בצמצום פערי התעסוקה הקיימים בין הנגב המזרחי לשאר חבלי הארץ. אזור זה, אינו משופע במפעלי תעשייה רבים וקיים בו שיעור אבטלה גבוה באופן יחסי. נעשה כאן מאמץ איכותי משותף לרכז השקעות חדשות בנגב המזרחי תוך שת"פ מעניין ואיכותי עם הרשויות המקומיות ערד דימונה וירוחם ואנו גאים היום בהישג משמעותי לאזור ותושביו".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load