• 14 דצמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שתי תושבות לקיה חשודות כי ביקשו להצטרף לדאע''ש, תכננו פיגוע בב''ש

הותר פרסום כי שתי צעירות בנות 19, מהיישוב לקיה, יצרו קשר עם גורמים המזוהים עם דאע''ש וקיבלו משימות הכנה לקראת ביצוע פיגוע תופת, במהלכן בדקו סידורי אבטחה באוניברסיטת בן גוריון או מכללת קיי

החשד: קשרו קשר עם ארגון המדינה האיסלאמית (צילום הדמיה: JOSHUA GREEN / נחלת הכלל)

הותר לפרסום כי במהלך חודש דצמבר 2017, במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, נעצרו רחמה אלאסד ותסנין אלאסד, שתי אזרחיות ישראליות בנות 19 (ילידות 98'), תושבות היישוב לקיה שבנגב בגין חשד לקשר עם גורמי טרור מזוהי דאע״ש.

בחקירת השתיים הובהר כי במהלך השנה האחרונה ביקשו לבצע פיגוע כנגד יהודים בשטחי מדינת ישראל, תוך בחינת מתווים שונים למימושו. בנוסף, עמדו בקשרים מול גורמי טרור מזוהי דאע"ש מחו"ל, ואף הונחו על-ידי חלקם לבצע משימות הכנה לקראת ביצוע פיגוע.

עוד העלתה החקירה כי רחמה ותסנין תכננו לצאת לחו"ל בעצמן, במטרה להצטרף ללחימה בשורות ארגון דעא"ש.  בנוסף, פרסמו תכנים בשבח ארגון "המדינה האסלאמית" ותכנים מסיתים לפעילות טרור כנגד יהודים וישראל.  היום הוגש על ידי פרקליטות מחוז דרום כתב אישום כנגד השתיים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע  - כך נמסר על ידי שירות הביטחון הכללי. 

תכננו פיגוע בסילבסטר

בהמשך להודעת שירות הביטחון הכללי, הגישה פרקליטות מחוז דרום (פלילי) לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום נגד תסנין אל אסד ורחמה אלאסד, שתיהן תושבות לקיה כבנות 19, בגין עבירות בטחון על רקע הזדהותן עם ארגון דאעש כתבי האישום מייחסים לנאשמות את העבירות הבאות: מגע עם סוכן חוץ, הכנה לביצוע עבירה שהיא מעשה טרור, מסירת ידיעות לאויב, שבועה לעבור עבירה אחרת, ניסיון לשידול לרצח, קשירת קשר לפשע (רצח שהוא מעשה טרור), קשירת קשר לפשע (חברות בארגון טרור) ועבירות נלוות לכל אחת מהנאשמות.

כתב אישום נוסף הוגש נגד אחמד אבו רמילה, תושב מזרח ירושלים כבן 24, בגין עבירות מגע עם סוכן חוץ, קשירת קשר לפשע (חברות בארגון טרור), שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה.

כתבי האישום, אשר הוגש באמצעות עו"ד יואב קישון, מתארים על פני מספר אישומים את פעילותן של הנאשמות, תסנין ורחמה, על רקע הזדהותן עם ארגון דאעש, אשר כללה בין היתר שבועת אמונים לארגון המדינה האסלאמית ולעומד בראשו, ניסיון לגיוס תומכות נוספות לדאעש (תסנין), הכנות מקדימות שבוצעו לשם הוצאת פיגוע את הפועל, שידול אדם להוציא לפועל פיגוע ועוד.

החזיקו חשבון ברשת טלגרם ותקשרו עם אנשים הפועלים בשם דאע''ש

על פי כתבי האישום, הנאשמות החזיקו חשבון ברשת "טלגרם" ובאמצעות חשבון זו היו השתיים חברות במספר קבוצות המזדהות עם ארגון דעאש, שמטרתן שכנוע המשתתפים בקבוצות שדרכה של דאעש היא הדרך הנכונה, וכן במסגרת חשבון זה יצרו הנאשמות קשר עם אנשים שונים אשר פועלים ברשת האינטרנט במסגרת ובשם דאעש.

כתבי האישום מתארים קשר שנוצר בטלגרם (באמצעות סים שרכשה במיוחד למטרה זו) בין תסנין לאדם המכונה "שייח' קאסם", הפועל ברשת האינטרנט בשם ארגון דעאש, ובמסגרתו פנה שייח קאסם אל תסנין ושיתף אותה בדבר האפשרות לביצוע פיגוע בישראל והיא הביעה נכונות עקרונית לסייע. בהתאם לכך ביקש ממנה שייח קאסם לבחון את הכניסות וסידורי האבטחה של אוניברסיטת בן-גוריון, התחנה המרכזית ומכללת קיי בבאר-שבע.

תסנין מסרה לשייח קאסם כי בתחנה המרכזית ישנם הרבה מוסלמים ועל כן לא ניתן לבצע שם פיגוע משום שאלה עלולים להיפגע.

אספו מידע באוניברסיטת בן גוריון ומכללת קיי, במטרה לבצע פיגוע ביהודים

בשלב מסוים יצרה תסנין קשר עם רחמה והשתיים יצאו לסיור באוניברסיטת בן-גוריון וכן במכללת קיי על מנת לאסוף מידע לצורך ביצוע פיגוע שמטרתו להרוג יהודים ע"י הכנסת מזוודת נפץ למכללת קיי ולאוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע. הנאשמות הגיעו למסקנה כי לא ניתן להכניס מזוודת נפץ משום שסדרי האבטחה במקומות הנ"ל אינם מאפשרים זאת.

עוד מתואר בכתבי האישום כיצד הנאשמות קשרו קשר לשדל את אחמד אבו רמילה לבצע פיגוע מטעם המדינה האסלאמית בתאריך 1/1/2018 בעת חגיגות הסילבסטר שמטרתו רצח ממניעים דתיים, וכן כי השתיים תכננו לצאת לסיני על מנת להצטרף לארגון דאעש ולשם כך ניגשו למשרד הפנים לשם הוצאת דרכונים.

כתב האישום שהוגש נגד אחמד אבו רמילה מתאר כי אף הוא היה חבר באמצעות חשבון הטלגרם עם מספר קבוצות המזדהות עם ארגון דאעש, וכי תכנן להתחתן עם תסנין ויחד עימה לצאת לסיני על מנת להצטרף לדאעש. לאחר שחשש כי רחמה ותסנין נעצרו ע"י הרשויות, מחק את שיחותיו עימן מחשש כי אף הוא יעצר. במקביל להגשת כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה למעצרם של השלושה עד תום ההליכים נגדם.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load