• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מסע רשת: באר שבע נלחמת בתופעת הסחר בבעלי חיים

מחר, החל מהשעה 8:00 בבוקר, נקראים כל אוהבי בעלי החיים והפעילים למענם להפיץ תמונה ברשתות החברתיות, כחלק ממסע נגד סחר בבעלי חיים

משפחה לא קונים. מתוך כרזת מסע הפרסום

''משפחה לא קונים - באר שבע אומרת לא לסחר בבעלי חיים'', זוהי כותרתו של קמפיין אינטרנטי, שקורא להעלות את המודעות לנושא הסחר הפסול בבעלי חיים. את המסע יזמה חברת מועצת העיר באר שבע יסמין פרידמן, הפעילה בנושא בעלי חיים ועומדת מאחורי לא מעט  יוזמות בנושא רווחת בעלי החיים בבאר שבע,בהן הקמת מרפאה וטרינרית עירונית, שתטפל בבעלי חיים נטושים ותספק טיפול איכותי גם לבעלי חיים בבאר שבע ולצידה אנשי עמותות ופעילים למען בעלי חיים.

לדברי יסמין פרידמן, ישנה בבאר שבע תופעה מכוערת של סחר בבעלי חיים. מזה זמן, מתלוננים פעילים למען זכויות בע''ח, כי יש מי שרואים בבעלי החיים שברשותם קופות רושמות: כלבות מסכנות הופכות למכונות המלטה והגורים נמכרים תמורת כסף טוב. יש מי שקונים גורים ונפטרים מהם, תמורת תשלום כמובן, כשלילדים כבר "לא בא עליהם''. כלבים, בעיקר גזעיים, מפורסמים למכירה כאילו היו חפצים. מחיריהם של כלבים גזעיים עשויים להגיע לאלפי שקלים ויש מי שמוכנים לשלם עבור מה שלדעתם הוא "שלמות''. 

זאת, כשבמכלאות של ארגוני בעלי החיים, מאות, אם לא אלפי כלבים וחתולים שננטשו מחפשים בית חם ולתמיד. עמותת ''באר שבע אוהבת חיות'' עורכת ימי אימוץ אחת לשבועיים, במרכז המורים בבאר שבע. 

שרה (שמה המלא שמור במערכת), תושבת שכונה י''א בבאר שבע, רצתה לקנות לבנה כלבת לברדור. ''אני מאוד אוהבת בעלי חיים, בבית הילדים שלי חונכו לכיבוד בעלי חיים ואני בעצמי מטפלת בכלבים וחתולים. הבן שלי מאוד רצה כלבת לברדור וחיפשתי לו אחת. אחרי חיפושים, הגעתי למישהי שמכרה גורי לברדור. הייתה שם האימא של הגורים, כלבה שכאב הלב לראות אותה, כולה רזה, עור ועצמות. האישה הייתה מאוד לא נחמדה, כל מה שהיה אכפת לה זה הכסף. הבאתי את הגורה הביתה והימים הראשונים היו קשים. היא הייתה מפוחדת כולה. לך תדע מה עברה. כל שאר הכלבים והחתולים בבית זה כלבים שהצלנו. היום תודה לאל הגורה גדלה והיא בריאה ושמחה, אבל יש מקרים מזעזעים. מוכרים כלבים וחתולים כאילו זה מקררים או דירה. אנשים לא מבינים שיש להם רגשות והם חלק מהמשפחה". 

פעילי זכויות בעלי החיים מקווים, כי הקמפיין האיטרנטי יעלה את המודעות לעובדה שמשפחה לא קונים וחיות המחמד הן חלק מהמשפחה ומשפחה לא קונים ולא נוטשים. 

מזעזע: כלבים שננטשו באיזור התעשיה של ערד (מתוך עמוד הפייסבוק של באר שבע אוהבת חיות)


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load