• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יום של גשם, תאונות ופוליטיקה: סיכום חדשות השבת

הנגב זכה למנה הגונה של גשם: 44 מילימטרים. תאונה סמוך למחלף מיתר וח''כיות שמתנגדות לחוק המרכולים, בשבתרבות

מתמונות השבת: הצפה בבית עלמין, כביש צאלים מוצף וח''כ שרן השכל (צילומים: ציפורה חלפון, עיריית ב''ש, דוברות המשטרה)

סוף שבוע סוער, כזה שלא היה לנו כאן כבר שנה, היה ברחבי הנגב, מבאר שבע ועד לאיזור הערבה. 44 מ''מ של גשם ירדו באיזור, כמות מרשימה ליממה וחצי של גשם. כבישים נחסמו בשל הגשמים העזים, שהגבירו את הזרימה בנחלים. נחל באר שבע חזר לחיים ובאר שבעים רבים ניצלו את היום הסגרירי להצטלם על הגשר הצבעוני מעליו. 

נחל באר שבע חזר לחיים (צילום: מלי אביעוז / באר שבע ביחד)
​​​​​​​


קבוצת מטיליים נתקעה בים המלח, סמוך לנחל אוג, בהם ילד בן 11. המטיילים חולצו כעבור שעתיים על ידי כוח חילוץ, בסיוע מסוק, כשהם סובלים ממכת קור.  

בצהריים, בשעה 15:47, רכב התהפך בכביש 60 סמוך למחלף מיתר. צוות מד"א העניק טיפול רפואי ופינה לבי"ח סורוקה גבר כבן 52 במצב בינוני עם חבלת ראש.

כתוצאה מהגשמים, הוצף בית העלמין הישן בבאר שבע. קרובי משפחה שבאו לפקוד את קברי יקיריהם במקום, נדהמו לראות את ההצפה. ''אני לא מבינה איך ומי דואג לניזוק במקום'', שואלת ציפורה חלפון, בפקדה את המקום ביום שישי.

בית העלמין הישן בבאר שבע, הוצף  (צילום: ציפורה חלפון)​​​​​​​

במהלך השבוע אמור לשרור מזג אוויר רגוע יותר: הטמפרטורות יעלו ויהיה יבש וחם לעונה. מזג אוויר גשום וסוער יחזור רק במוצאי השבת הבאה. 

מה שיהיה סוער, זו המערכת הפוליטית: חוק המרכולים אמור לעלות להצבעה שניה ושלישית בכנסת. בשבתרבות בבאר שבע אמרו שתי חברות כנסת, טלי פולסקוב, מסיעת כולנו, שהיא גם סגן יושב ראש הכנסת ושרן השכל, מהליכוד, חברה בקבינט החוץ והביטחון, כי יתנגדו לחוק המרכולים. לחוק המרכולים אמורים להתנגד גם חברי הכנסת של ישראל ביתנו, מלבד ליברמן, שימנע. מדובר ברוב דחוק לקואליציה, אך כזה שמאפשר להעביר את החוק. לא ברור כיצד תצביע ח''כ אורלי לוי.
יש גם בשורות טובות השבוע: דרך מצדה נפתחה לתנועה (צילום: עיריית באר שבע)
בינתיים, כמה ערים הוחרגו כבר מהחוק: חיפה, תל אביב ואילת. בבאר שבע, חוק העזר האוסר לפתוח עסקים בשבת נותר על כנו. בעיריית באר שבע אמנם הסבירו כי הסטטוס קוו בעיר יישמר, אך אכיפה מוגברת של החוק, המהווה מבחן כוח לאריה דרעי, יכולה לגרום ללמעה מ-120 עסקים הפועלים בשבתות, לחשוב בשנית. למרות שעבודה במהלך השבת היא מנת חלקם של עצמאיים רבים בבאר שבע, לא ברור אם מישהו מראשי הרשויות באיזור ייצא למחלמה נגד שר הפנים, מה גם שרוב הערים בנגב נחשבות מסורתיות.

ולבסוף, בשורה לנהגים באחד מעורקי התחבורה המרכזיים בבאר שבע: דרך מצדה נפתחה לתנועה, בתום שיפוץ מסיבי, שכלל החלפת תשתיות והצבת מדרכות חדשות. 

​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load