• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מגלים את סודות העיר: האם ילדיכם לומדים בסמוך לאנטנה סלולארית?

אתר המפות הממשלתי השיק היום מפה אינטראקטיבית, החושפת את נתוני העיר כולם: מעסקאות נדל''ן ועד למיקום תשתיות – כבר אין סודות. בדקנו איפה יש אנטנות סלולאריות ליד גני ילדים והיכן נמכר בית ב-90,000 שקל

לגלות את סודות באר שבע (צילום: רותם אליה)

כבר אין סודות: אתר המפות הממשלתי השיק מחדש את אתר המפה האינטאקטיבית, שעברה שיפור וכיום מציגה למעלה מ-250 רבדי מידע. ניתן לדעת איפה יש אנטנות סלולאריות ולבדוק איזה גני ילדים ממוקמים לידן. ניתן לדעת את רמת ההשכלה של שכונה מסויימת וגם, כמה מקלטים ציבוריים יש בסביבה. המפה מאפשרת לסמן שכבות מידע לפי בחירה. הקשה על נקודה סמיימת במפה תעלה את הנתונים המפורטים לגבי אותו מקום. אין כבר סודות בישראל 2018. רק אתמול, חשף משרד חינוך את תוצאות מבחני הבגרות לפי בית ספר, של כלל מוסדות החינוך העל יסודיים בישראל. כל המידע כולו גלוי וניתן לבדיקה. ניתן גם להשוות בין ערים ולדעת היכן אנחנו עומדים. 


נדל''ן הכי זול

בית בפחות מ-90,000 שקלים? יש דבר כזה בבאר שבע. בחודש מאי 2017 נמכרה ברחברת זיסו 14, בשכונה ג' בבאר שבע, דירת 3 חדרים, ששטחה 54 מ''ר בקומה ראשונה בבניין. בקומה השניה באותו בניין, נמכרה דירת 3 חדרים במחיר דומה.

דירה ברחוב השלום 92, ששטחה 60 מ''ר, בקומה ראשונה, נמכרה ב-108,420 שקלים. מצאנו עוד מציאות: דירת 3 חדרים, בשטח 54 מטרים, ברחוב התלמוד 35, בשכונה ד' נמכרה ביוני 2017 ב-168,375 שקלים.

גם ברחוב שפרינצק 4 בשכונה ד' המכרו בתים במחיר מפתה: דירת 42 מ''ר, בת 2 חדרים, בקומה רביעית, נמכרה ב-480,000 שקלים.

הכי הרבה אנטנות סלולאריות

אם בבאר שבע יש שכונות בהן תשיגו נדל''ן במחיר מציאה, יש מקומות בהם תהיה לכם קליטה מצוינת בסלולאר: הריכוז הכי גדול של אנטנות סלולאריות בבאר שבע נמצא במתחם הרחובות שד' דוד-יצחק רגר-זלמן שז''ר-דרך חברון בו שכונים בין היתר קריית הממשלה, בית המשפט המחוזי, תחנת רכבת מרכז באר שבע והתחנה המרכזית.

שכונת נווה נוי נקיה מאנטנות סלולאריות. בנווה זאב יש אנטנה בודדת, המשרתת את הוט ופרטנר. אם אתם מתאכסנים בבית החייל, יש מעליכם אנטנה של PHI ואחרת של סלקום. שכונת רמות גם יחסית נקיה: יש בה אנטנה בודדת בתוך השכונה. בהר בוקר, המשרתת את הוט ופרטנר. ברחוב השלום, בקרבת גן ילדים יש שלוש אנטנות: של פלאפון, PHI וסלקום. בקרבת מרכז הטניס ליד וסרמיל, יש שתי אנטנות, של PHI ופלאפון. ארבע אנטנות יש ליד הגרנד קניון: שתי אנטנות של פלאפון, אחת של סלקום ואחרת של PHI, המשרתת את הוט ופרטנר.  בסורוקה ממוקמות 3 אנטנות: של פלאפון, סלקום ו-PHI.

ממצא מטריד: איפה יש גני ילדים ליד אנטנות סלולאריות?

עם זאת, הבדיקה הכי מטרידה היא כשמסמנים את גני הילדים והאנטנות הסלולאריות במפה. בעוד שבנווה זאב רוב גני הילדים רחוקים מהאנטנות, בפאתי שכונה ט' מספר גני הילדים כמעט שווה למספר האנטנות.

המפה האינטראקטיבית גם מאפשרת לראות את רמת ההשכלה בשכונות באר שבע. עם זאת, מדובר בנתונים לא עדכניים, המבוססים על מפקד 2008.

המקלטים הציבוריים בבאר שבע ממוקמים בשכונות הותיקות יותר, בהן בניה בת 50 ו-60 שנה, שכן כמעט כל הבתים ללא ממ''ד.

המפה האינטראקטיבית זמינה באתר הזה

לצפייה במפה מבלי לצאת מהכתבה:

  


​​​​​​​  

​​​​​​​ 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load