• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סתימת פיות? אנשי מולתקא-מפגש מחאו בעירייה בפיות מכוסים סרט הדבקה

בעירייה וברשת: מחאה נגד החלטת עיריית באר שבע לסגור את מועדון הפורום לדו קיום, בשל פעילות פוליטית בניגוד לתנאי הרשיון

המחאה הבוקר, במסדרונות עיריית באר שבע (צילום: מולתקא-מפגש)

ברשת ומול משרד ראש העיר: מחאה נגד החלטת עיריית באר שבע לסגור את מועדון מולתקא-מפגש, של הפורום לדו קיום, בעקבות טענת עיריית באר שבע כי במקום נערכת פעילות פוליטית, שאינה תואמת את התנאים לפיהם ניתן המקלט השכונתי לאנשי העמותה.

הבוקר, יום חמישי, ערכו פעילי פורום דו-קיום בנגב מיצג מחאה בעיריית באר שבע. הפעילים התיישבו מול משרדו של ראש העיר, רוביק דנילוביץ', כאשר פיותיהם חסומים במסקינג-טייפ, כדי למחות על סתימת הפיות, לטענתם, שמפעיל ראש העיר כנגד מועדון המולתקא-מפגש בשכונה ד'.

כזכור, בשבוע שעבר הודיעה עיריית באר שבע לעמותת פורום דו-קיום בנגב אשר מנהלת את בית התרבות הערבי-יהודי, אשר פועל מתוך מקלט עירוני, שעליהם להתפנות מהמקום בתוך שבועיים. זאת, לטענת העירייה, עכב קיום פעילות פוליטית שנויה במחלוקת שהתקיימה במועדון.
 מחאת הרשת של ''מחזקים'' (צילום מסך)
לטענת הפעילים, ראש העיר נגרר אחרי לחץ של פעילי ימין בעיר, אשר מתנגדים לעצם הרעיון של קיום ערבי-יהודי משותף בבאר שבע. לטענת פורום דו-קיום בנגב, פועל המולתקא-מפגש בהתאם לתנאי החוזה שלו מול העירייה, "אשר מצידה מנסה לקנות הון פוליטי על חשבון זכותם לחופש ביטוי, והם מתכוונים להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותם בכדי להיאבק נגד ההחלטה", כדברי אנשי הפורום.

מועדון המולתקא-מפגש בבאר שבע (צילום: מתוך אתר הפורום לדו קיום)​​​​​​​

ההחלטה לסגור את מולתקא-מפגש נתקלה בהתנגדות של אנשי אקדמיה באוניברסיטת בן גוריון, ששיגרו מכתב לראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ'. ראש עיריית באר שבע השיב, במכתב מנומק, כי עיריית באר שבע אינה רודפת אנשים, לא מימין ולא משמאל, מקפידה לאפשר חופש ביטוי לכלל הציבור, אך לא יכולה לאפשר קיום פעילות שאינה תואמת את התנאים על פיהם הועמד לרשות העמותה המקלט העירוני. אין מניעה, מצד העירייה כי העמותה תשכור אולם בתשלום. בעירייה אמרו כי אפשרות כזו נשקלה על ידי חלק מבאי המולתקא, אבל נשללה על הסף על ידי ראשי העמותה. 

במקביל למחאה בעירייה, נערכת מחאת רשת, במסגרתה נשלחות הודעות SMS לראש עיריית באר שבע. במחאה מתבקשים תומכי המולתקא לבקש מראש העירייה, בלשון תרבותית, שלא לסגור את המקום. את המחאה ארגן גוף בשם "מחזקים". 

יצוין כי בבאר שבע נערכות פעולות בנושא החיים המשותפים ופועל בה למשל בית ספר דו לשוני, לצד מרכז תרבות ערבית שהחל לפעול לאחרונה. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load