• 14 דצמבר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המתיחות בדרום נמשכת: ירי לעבר עוטף עזה, שלוש פעמים תוך מספר שעות

שלשה מטחי ירי, תוך שעות מעטות, עם נפילות בשטחים פתוחים, משני עברי הגבול. בכל המקרים לא הופעלה אזעקת צבע אדום. נתניהו ביטל ביקור באשכול ובשדות נגב

שרידי רקטה. (צילום ארכיון: מבזק חי)

בהפרש של שעתיים, שלושה מטחי רקטות לעבר ישראל: בשני מקרים, הנפילות היו באיזור המועצה האיזורית אשכול, ללא נפגעים או נזק, במקרה שלישי זוהתה יציאה אך טרן ידוע מקום הנפילה המדויק. מדובר בהמשך לסבב הירי שהחל לפני כחודש, עם הכרזת נשיא ארצות הברית, דונאלד טרמפ, על ירושלים כבירת ישראל. כוחות עורכים חיפושים אחר שרידי הרקטות משלשת האירועים. 

"בהמשך לאירועי הירי לא הופעלו התרעות צבא אדום בישובים מכיון שלא היה צורך.  אין שינוי בהנחיות לתושבים", אומרים הערב במועצת אשכול.

נודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אמור היה לבקר היום, רביעי, ביישובי עוטף עזה וליטול חלק בטקס סיום פרויקט שיקום התשתיות במקום, אך לפני יומיים התקבלה הודעת ביטול, מסיבה לא ברורה. הטקס היה אמור להיערך במועצה האזורית שדות נגב.

מחקירת הירי ביום שישי, שארעה בעת שנערך הטקס לציון יום הולדתו ה-24 של סמ''ר אורון שאול ז''ל, עולה כי מדובר בפצצות מרגמה תקניות, מיוצרות באירן, שנורו על ידי הג'יהאד האיסלמי. ירי דומה אירע ב-30 בנובמבר, לעבר מוצב צה''ל בצפון הרצועה.

הג'יהאד האיסלאמי הינו ארגון הטרור השני בגודלו ברצועה, ומקבל תמיכה, מימון ואמצעי לחימה מממשלת איראן. הארגון עומד ככל הנראה מאחורי הניסיונות לחמם את הגזרה ולגרור את ישראל לעימות. מדיווחים פלסטינים עולה, כי התקבלה הוראה בחמאס בעזה לפנות את המפקדות, מחשש שצה''ל יתקיף בשעות הקרובות. 
חמאס  מאיימים להסלים את המצב. הודעת דובר הזרוע הצבאית של התנועה, שהופצה ברשתות הפלסטיניות (צילום מסך)​​​​​​​
תקיפות צה''ל בעזה לא נשארות ללא מענה. ברשתות העזתיות פורסמה הודעה, בעברית ובה איום מפורש על ישראל. ''אזעקות צבע אדום שאתם מתלוננים עליהם יהיו מוסיקה מקסימה בהשוואה למה שתשמעו אם לא תעצרו את יהירות ממשלתכם" - על המודעה חתום דובר הזרוע הצבאית של החמאס. 


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load