• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מתגלחים או שותים קפה בזמן הנהיגה? מעכשיו תחטפו קנסות כבדים

1,000 שקלים על התעסקות בנייד, קנסות על שתיית קפה, אכילה והסחת מבט מהכביש. האכיפה תיעשה גם באמצעים סמויים

אסור לשתות, לאכול, להתגלח ולהסיט מבט בנהיגה (צילום הדמיה: Grizzlybear-se / PIXABAY)

מחמירים את הענישה על הסחת דעת מהכביש: במשטרה מתחילים לאכוף עבירות נהיגה שהן בבחינת הסחת דעתו של הנהג. בין היתר, שליחת הודעות SMS במהלך הנהיגה, התעסקות בתוכנות מסרים ובתוכנות ניווט, קריאת הודעות ועוד: אלה יעלו לנהגים בקנס של 1,000 שקלים וב-4 נקודות. האכיפה תיעשה גם אם הנהג עמד באור אדום בעת שבוצעה העבירה. 

גם שתיית קפה, אכילה או גילוח במהלך הנהיגה עלולים להיגמר בקנס כבד, שלא לדבר על קריאת עיתון, איפור או עישון וכל עבירה אחרת שיש בה משום הסחת המבט מהכביש.  על נהגים המנסים להסתיר את הנייד ומדברים בו כשהוא מונח על הברכיים עלולים לגלות שרכב אזרחי הנוסע לצידם הוא בעצם ניידת מוסוות. גם כאן מדובר בקנסות של עד 1,000 שקלים ושלילת נקודות. האכיפה נעשית באמצעים גלויים, אבל גם באמצעים סמויים, לרבות תיעוד העבירה במצלמות דרך. 

מדובר בניסיון להוריד את היקף התאונות בארץ ובאיזור הנגב בפרט. בנגב, ישנה תופעה של נהיגה פרועה, בסופי השבוע אבל לא רק. על פי נתוני עמותת אור ירוק, שדרות רגר בבאר שבע הינו הרחוב המסוכן בעיר ומוביל במספר התאונות. בשדריות רגר ישנה בעיה של חסימת נתיבי תחבורה ציבורית ונהיגה במהירות מופרזת, מתוך רצון הנהגים לתפוס את הרמזור הירוק הבא. 

ההתעסקות בטלפונים הניידים מסוכנת לא רק לנהגים: גם הולכי רגל ורוכבי אופניים לא יכולים להוריד את המבט מהמסכים. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load