• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

על רקע נתוני הגיוס העגומים: צה''ל נכנס לכיתות, יעודד גיוס לקרבי

שר החינוך נפתלי בנט הודיע על הקצבת עשרות מיליוני שקלים לטובת תוכנית שתכניס את הצבא לכיתות. בבאר שבע, למשל, חלה ירידה במדדי הגיוס - פחות קרביים ופחות קצינים

שר החינוך, נפתלי בנט (צילום: עדי כהן צדק / CC BY SA 3.0)

שר החינוך נפתלי בנט הודיע הערב, שלישי על תכנית להגברת המוטיבציה לגיוס לקרבי, על רקע נתונים מדאיגים על ממדי הירידה במוטיבציה, ירידה בהיקפי הגיוס, הגיוס לקרבי והמיצוי לקצונה ועל תופעות, המקבלות ביטוי ברשתות החברתיות, של סירוב להתגייס על רקע אידיאולוגי. בבאר שבע למשל, חלה ירידה בהיקפי הגיוס, הגיוס לקרבי והמיצוי לקצונה. 

התוכנית תכלול כניסת קצינים לבתי ספר להרצאות לקראת גיוס וחיזוק הקשר בין בסיסים צבאיים קרביים לבתי ספר.  אוגדות יאמצו בתי ספר וילוו את התלמידים להגברת המוטיבציה שלהם להתגייס לקרבי. היעד של שר החינוך מדבר על הכפלת מספר התלמידים השמתתפים בהכנה לצה''ל. 

היבט נוסף הוא הגדלת מספר התלמידים המשתתפים בשבוע גדנ''ע בעשרות אלפי תלמידים. מספר המורות החיילות יוגדל אף הוא. 

אחד הנתונים המדאיגים הינו ההבדלים בנתוני הגיוס בולטים בין היישובים המבוססים בנגב, לבין הערים הגדולות, בהן אחוזי אבטלה גבוהים מהממוצע ושכר נמוך יותר. לא רק בבריאות ובחינוך, גם בשירות הצבאי יש פערים בין מי שיש להם, לבין מי שאין להם. סיכוייו של צעיר באר שבעי להיות קצין נמוכים מבן גילו האמיד ממרכז הארץ או מיישוב לוויין מבוסס כלכלית. המאמצים של מערכת החינוך בבאר שבע לכוון את הצעיירים לשירות משמעותי אינם מצליחים, ככל הנראה, לעורר מוטיבציה. 

בנגב, ניכרים הבדלים בין היישובים המבוססים דוגמת עומר, להבים ומיתר, בהם כמעט 100 אחוזי גיוס ומיצוי גובה מאוד לקצונה,לבין באר שבע, בירת הנגב, שלא הצליחה להשתחל לרשימת 20 המובילות. נתוני גיוס הבנות בדרום עגומים במיוחד: בעוד שבלהבים ועומר כמעט 97 אחוזים מהבנות מתגייסות, בנתיבות רק 31 אחוזים מהבנות תגייסות. 

​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load