• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שידור חי: ההילולא לזכרו של הרב בנימין זאב בצרי זצוק''ל

צפו בשידור החי המועבר מתוך האירוע לזכרו של הצדיק, אשר היה אהוב ומוערך על ידי כלל הציבור בבאר שבע

הרב בצרי זצוק''ל (צילום ארכיון)השידור החי: יומא דהילולא, במלאת 4 שנים להסתלקות של מורינו ורבינו רבי בנימין זאב בצרי זצוק"ל. 

ברגעים אלה נערכת ההילולא לזכרו של הרב בנימין בצרי זצוק''ל, במלאות 4 שנים למותו.  הרב בנימין בצרי (ה'תשט"ז - יג בטבת ה'תשע"ד) היה רב ישראלי, ראש ישיבת "בית יוסף" ומרכז תורני "בית יוסף" בבאר שבע, רב שכונת ו' החדשה ורבה של הקריה החרדית "קריית האבות", שנמצאת בשכונה, אהוב ומוערך על ידי כלל הציבור בבאר שבע, מכל העדות וכל הגילאים.

הרב בצרי נולד בירושלים לרב ששון בצרי, שהיה נין אחותו של הרב יוסף חיים, בעל ה"בן איש חי". כמו כן, היה נינו של המקובל הרב יהודה פתיה. דודו הוא המקובל הרב דוד בצרי. הרב בצרי למד בישיבות "קול תורה". הוא עסק בין השאר בחזרה בתשובה, ופתח ישיבה לחוזרים בתשובה ומדרשייה לבנות בבאר שבע. כיהן כראש המרכז התורני "בית יוסף" בעיר, הכולל ישיבות, בתי מדרש וכוללים. בצרי נודע בין השאר בכך שמדי שנה בערב יום הכיפורים הוא ערך סליחות המוניות לאלפי תושבי הדרום באצטדיון העירוני "וסרמיל" בבאר שבע בהם השתתפו כעשרים ושניים אלף איש מדי שנה.

הרב בצרי נישא ליוכבד רחל (נפטרה ב-ה'תשע"ג), והיה אב ל-12 ילדים. הרב בצרי נפטר ב-יג טבת תשע"ד, והוא בן 57 שנים בלבד. לאחר פטירתו ירש בנו הרב יוסף חיים בצרי את ראשות הישיבה וכיום הוא מכהן בה כראשה.


כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load