• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אלפי שוטרים יאבטחו את ליל הסילבסטר, התרעות מפני סמי אונס

אלפי באר שבעים ייצאו הערב, ליל הסילבסטר, לחגוג את בוא 2018 במסיבות, מועדונים וברים. המשטרה פרוסה בהיערכות שיא, למנוע נהיגה בשיכרות ומעשי ביריונות

ליל הסילבסטר. ההיערכות המשטרתית בשיאה (צילום: MAXPIXEL / CC0)

משטרת ישראל, משמר הגבול ומתנדבי משטרה פרוסים, החל מהבוקר, בהיערכות שיא, לקראת אירועי ליל הסילבסטר - הנובי גוד, בבאר שבע ובנגב. המשטרה נערכת בין היתר לבצע בדיקות פתע לנהגים, להמצאות אלכוהול וסמים בדמם. היערכות מיוחדת תהיה ליד מקומות הבילוי ובמרכזים הומי מבלים למנוע קטטות ומעשי ביריונות, שימוש ומכירת סמים ומעשי ונדליזם.

ליל  הסילבסטר הוא אחד הלילות המבוקשים והפעילים במקומות הבילוי בבאר שבע. מסיבות, הופעות וארוחות חגיגיות נערכות במועדונים ומסעדות ברחבי העיר. בניגוד לעולם הרחב, בו ה-1 בינואר הוא יום חופשה, בישראל העבודה כרגיל. יש כאלה, הנוטלים יום חופשה, בין היתר כדי להתמודד עם ההאנגאובר. השנה חנויות המשקאות בבאר שבע נערכו במבצעים ובמבחר שלא מבייש את דומותיהן בעולם. משמפניות נדירות, שיפתחו בחצות ועד ליינות וליקרים מרחבי העולם. 

בין החוגגים את הנובי-גוד - עשרות אלפי עולים ויוצאי חבר העמים, שכבר מתחילת דצמבר הציבו את דד-מורוז, סבא חורף החביב ואת האשוח עם האורות הצבעוניים. בבתים רבים יבלו בחיק המשפחה באורחה טובה ובשירה שמחה, בתקווה ש-2018 תביא עימה בשורות טובות. 

במהלך השבוע לפני הסילבסטר, הגבירה המשטרה את פעילותה בתחום רישוי העסקים, בין היתר להבטיח שכל מקום בו נערכות חגיגות, עומד בתנאים השונים. 

אלפי שוטרי משטרת ישראל, לוחמי משמר הגבול ומתנדבי המשטרה, צפויים להתפרס בצירים הראשיים, באזורי מוקדי הבילוי המרכזיים ובמקומות הומי קהל ברחבי הנגב,  להבטיח את שלומם וביטחונם של כלל האזרחים.

ליל תחילת השנה האזרחית החדשה, מתאפיין בתנועה ערה בכבישים, בפרט של מבלים הפוקדים את אתרי הבילוי ברחבי הארץ. צעירים רבים יוצאים לבלות תוך שתייה מרובה של אלכוהול. נדגיש כי השילוב של שתיית אלכוהול ונהיגה- מהווה סיכון ממשי לחיי אדם וגורם מרכזי לתאונות דרכים קטלניות. משטרת ישראל תפעל לאיתור ואכיפה נחושה כנגד נהגים אלו, במטרה למנוע את התאונה הבאה ובכדי שכולם יחזרו הביתה בשלום.

במשטרה מבקשים לגלות ערנות בסביבתכם, וככל שעולה חשד כנגד אדם או חפץ חשוד, יש לפנות מיד למוקד החירום -  מוקד 100 של משטרת ישראל. לבקשת מידע - ניתן לפנות בכל עת למוקד המידע הארצי של משטרת ישראל, שמספרו - 110. 
כמו כן, מדגישים במשטרה כי עצירת הרכב בשולי הדרך אסורה ומסוכנת ויש לעצור רק במפרצי חנייה מוסדרים או במקומות מוסדרים בלבד, למעט במקרי חירום. יש לקבוע נהג תורן טרם הבילוי, או להסתייע בתחבורה ציבורית. אם שותים לא נוהגים!

כך תיזהרו מהכנסת סמי אונס למשקה

במוקדי הבילוי  יש לפתוח בקבוק משקה באופן עצמאי ולהימנע מקבלת בקבוק פתוח מאדם זר.  יש לשמור את המשקה בהשגחת המבלה כל העת ולגלות ערנות לכל התנהגות חריגה וחשודה בסביבתכם. במצב של השפעה חריגה של משקה, בין אם אלכוהולי ובין אם לאו, יש לפנות לקבלת סיוע. לקבוע מראש חבר/ה שאינם שותים (גם לצורך הנהיגה הביתה וגם לבטיחות בבילוי עצמו).

משטרת ישראל תפעל לשמירה על ביטחונם ושלומם של כלל אזרחי מדינת ישראל בטרם ובמהלך חגיגות ציון השנה האזרחית החדשה במטרה שכולם יוכלו לבלות בבטחה ובסיום- כולם יחזרו הביתה בשלום.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load