• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קבוצת גאון מעתיקה את מפעל הפלדה לנאות חובב, תעסיק 100 עובדים

בעוד שמפעלים אחרים בנגב סוגרים, יש מי שבאים במקומם ומביעים אמון: קבוצת גאון תעתיק את מפעל הפלדה לנאות חובב - ושוקלת להגדיל את פעילות החברה בנגב

קבוצת גאון. מביעים אמון בנגב (צילום: מתוך אתר החברה)

מפעלים נסגרים בנגב, אך חדשים באים במקומם: דירקטוריון קבוצת גאון אישר את העתקת מפעל הפלדה לנאות חובב שבנגב. המפעל החדש יוקם בהשקעה כוללת של כ-200 מיליון שקל וישתרע על שטח של כ-180 דונם. לטובת הפרויקט, קיבלה קבוצת גאון אישור למענק בסכום כולל של כ-21 מיליון שקל מהרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה של משרד הכלכלה והתעשייה. 

גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאון: "אנו שמחים על החלטת הדירקטוריון ורואים במהלך זה חשיבות רבה וערכית בקידום התעשייה הישראלית, לצד הזכות להיות חלק ממגשימי חזון פיתוח הנגב. במהלך השנה האחרונה צמחו משמעותית היקפי הפעילות של הקבוצה, והמפעל החדש, שיקום בשנים הקרובות, יאיץ את מגמת הצמיחה והרווח בקבוצה.  בראייה רחבה ורצון לשיפור ההתייעלות התפעולית, נשקול בחיוב גם העתקת מפעלים נוספים של הקבוצה ו/או קווי ייצור מאזור הצפון והמרכז, כדוגמת מפעלים לייצור צנרת פלסטיק, למתחם בנאות חובב, כך שקבוצת גאון תהפוך לאחד המעסיקים הגדולים באזור הנגב. כמו-כן, אנו רואים חשיבות רבה בעובדי החברה, הידע והניסיון הרב ונפעל לשמרם במפעל החדש. במסגרת ההיערכות להקמת המפעל, הוקמה חברת נכסים ייעודית נפרדת אליה בכוונתנו להכניס שותף לטובת רכישת הקרקע, הקמה ומימון הפרויקט". 

המפעל החדש אמור להעסיק, בשלב הראשון, כ-100 עובדים. פרויקט העתקת המפעל צפוי להימשך עד סוף שנת 2019.

המפעל החדש, שישתרע על שטח של כ-180 דונם, ישמש לייצור, אחסון ושינוע של צינורות פלדה המיועדים לשוק התשתיות הזורמות, מים וגז, בארץ ובחו"ל. הפרויקט יכלול, בין היתר, הקמת מערך ייצור צינורות פלדה, מערך ציפויים בפוליאתילן, בטון וצבע, וכן שטחים אחרים הנוגעים להפעלתו ופעילותו של המפעל החדש. המפעל מתוכנן להיות בעל חדשנות גבוהה, יאפשר שדרוג משמעותי של תהליכי הייצור והבקרה ויוקם תוך הסתמכות על מודלים של מפעלים בעלי טכנולוגיות מתקדמות דומים בחו"ל.

להערכת החברה, בשנים הראשונות לפעילות המפעל החדש יחול גידול במחזור המכירות של החברה בהיקף כולל של בין כ-25-35 מיליון שקל. עיקר הגידול הינו, בין היתר, כתוצאה מכניסה לתחומים חדשים ושיפור יכולת התחרות וכן יחול קיטון בעלויות התפעול של החברה, כמו גם כתוצאה משדרוג משמעותי במיכון ותהליכי הייצור ומשיפור התפוקות. כמו-כן, צופה החברה שיפור ב-EBITDA (רווח תפעולי בנטרול פחת והפחתות) בהיקף של בין כ-15-20 מיליון שקל.  

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load