• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נמנע פינוי דיירי כיכר קפלן: המבנה יחוזק ויעבור בידוק תקופתי

דיירי הבניין בכיכר קפלן 12, בשכונה א', אשר הוכרז כמסוכן אחרי שהתגלו בו כשלים הנדסיים - יכולים לנשום לרווחה: על פי פשרה שהושגה מול עיריית באר שבע, המבנה יעבור חיזוק וייבדק מדי תקופה

חיזוק מבנה. האם הבניין בכיכר קפלן יינצל? (צילום הדמיה: Marvin E. Thompson Jr / נחלת הכלל)

נשארים בבית: דיירי הבניין ברחוב כיכר קפלן 12, בשכונה א', בבאר שבע, לא יפונו מבתיהם, לאחר שהושגה פשרה בין עיריית באר שבע, לבין נציגי הדיירים, על פיה מהנדס אזרחי יגיש תוכנית לחיזוק המבנה, אשר תבוצע תוך זמן קצוב. על פי ההצעה, יבדקו האפשרויות לחזק את הבניינים, לרבות מיפוי העמודים בקומת הקרקע בקומה א' ובקומה העליונה, בהן התגלו כשלים חמורים. 

על פי התוכנית, יוצעו חלופות לחיזוק ואלה יובאו תוך זמן קצוב לידיעת עיריית באר שבע. ההסכם אינו מונע את פינוי הדיירים באופן מוחלט: אם תתגלה החמרה במצבו של הבניין, הדיירים יפונו. מדובר באירוע חסר תקדים בבאר שבע, עיר בה חלק לא מבוטל מהבתים נבנה לפני עשרות שנים, כשהתקנים היו שונים לגמרי. עם זאת, לא כל הבניינים הישנים אמורים להיות מסוכנים באופן אוטומטי. חלקם נבנה בבניה איכותית ומסיבית, בשכונות הישנות. 

השבוע, בחמישי, הייתה אמורה להתקיים ישיבת דיירים עם גורמים מעיריית באר שבע, על מנת להסדיר את פינוי הדיירים מבתיהם. בעקבות ההחלטה, הישיבה, שהייתה אמורה להיות טוענה וכואבת מאוד, בוטלה.

"עיריית באר שבע דחתה את צו הפינוי כפוף לבדיקו, אחת לשבועיים עד שלושה של בקונסטרוקטור אבי בזיני", נאמר בהודעה שדיירי הבניין קיבלו באמצעות ררשת הוואצאפ. "גיוס הדיירים וההשקעה הראשונית הביאה את אבי בזיני לנהל את התיכנון של השיקום בשלב הראשון. לקיחת האחריות שלו ותחילת התיכנון של השיקום הם שעצרו את צו הפינוי. אנחנו מבקשים להודות לעורכי הדין אודי ערב ודן כהן ולקונסטרוקטור אבי בזיני על המאמץ המיוחד שהם השקיעו בעניין בשבוע האחרון, ולכל הדיירים שנעתרו לבקשה וחתמו והפקידו".
"אני מבקש גם לא להציק לעובדי העירייה. הם עשו את המוטל עליהם מבחינה החוק והיו השליחים של הרשות במצב החריג שנוצר.
אנחנו ממשיכים מחר כרגיל לקדם את התיכנון ולסיים את השתתפות כלל בעלי הדירות בשיקום", כותבים בהודעה נציגי הדיירים יורם דגני ואליהו הרשקוביץ. 

פרשת הבניין המסוכן נחשפה לראשונה בברנז'ה NEWS, בנובמבר 2016. 

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load