• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בעיצומו של הטקס לזכר חלל צוק איתן: ירי רקטות

עשרות משתתפים נטלו חלק בטקס לציון יום ההולדת ה-24 של סמ''ר אורון שאול, מחללי צוק איתן, כשפלתע נשמעה אזעקה. יריר הטילים כוון ככל הנראה למתחם הטקס

אתר הנפילה, באחד מיישובי העוטף (צילום: דוברויות)

ירי רקטות לעבר אשכול ועוטף עזה, בזמן הטקס לציון יום הולדתו ה-24 של סמ''ר אורון שאול ז''ל, מנעדרי צוק איתן, אשר נהרג בהתקלות נגמ''ש בשכונת סג'עאייה. בעיצומו של הטקס נשמעה אזעקת צבע אדום. משתתפי האירוע נששכבו על הקרקע וחלקם, בהם אימו של אורון, רצו למרחב מוגן. 

האזעקה בעיצומו של הטקס (צילום: וואצאפ)


כעת מתברר כי שלוש רקטות שוגרו לעבר ישראל מכיוון הרצועה. מערכת כיפת ברזל הצליחה ליירט רק שתי רקטות. רקטה שלישית נפלה באחד מישובי הנגב המערבי. כוחות משטרה, בהם חבלן המשטרה, הגיעו למקום הנפילה וניטרלו את שאריות הרקטה. ככל הידוע עד כה אין נפגעים האירוע.

בצה"ל בודקים אם הרקטות כוונו לאזור הטקס ונועדו לפגוע במשתתפים. קיום הטקס פורסם מראש, והירי כוון למתחם בו נערך. 

תגובת צה''ל לא איחרה לבוא: צה"ל תקף באמצעות טנקים וכלי טיס של חיל האוויר שתי עמדות השייכות לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול מסלול שבוצע לעבר שטח ישראל, נמסר מדובר צה''ל.

תקיפת צה''ל בעזה, וידאו מרשתות חברתיות פלסטיניותח"כ עמר בר-לב (המחנה הציוני) בתגובה לירי הרקטות מעזה: "התמונות הקשות היום מזכירות לנו שלא ניתן לחמוק מהחשש למחיר בנפש שעוד אנו עלולים לשלם בכל נפילה של רקטה. אחרי מספר שבועות של ירי, אסור להשלים עם המצב הזה. ישראל לא יכולה להמשיך להכיל את הירי מעזה, והתגובה בשלב זה צריכה להיות הרבה יותר חריפה. עלינו להשיב את ההרתעה לידינו".
שרידי הרקטה שפגעה ביישוב בעוטף (צילום: בט''ש וחירום)​​​​​​​
מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר התקשר לדוברת הקיבוץ בו נפלה מוקדם יותר רקטה וקיבל ממנה דיווח על האירוע. מאיר:"
האירוע היום הוא תזכורת כואבת לשיגרה שהיתה נחלת הקיבוץ והאזור שנים ארוכות. אנחנו דורשים מהממשלה - תנו להם לחיות שם, תנו להם לבנות את בתיהם שם ותעשו הכל להפסקת הירי מחד וצמיחת יישובי העוטף מאידך".כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load