• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אליעזר ברלנד מנסה להופיע בב''ש, אחרי שנמנע הכינוס בהיכל התרבות

אחרי שההסתדרות, ביחד עם ארגוני נשים, מנעו מהמורשע בעבירות אלימות ומין, אליעזר ברלנד, לערוך אירוע בהיכל התרבות בב''ש, הוא העביר את האירוע לאולם שמחות. ארגוני נשים: ''נערוך הפגנת ענק במקום''

המודעה לאירוע של ברלנד. ארגוני הנשים מתכננים הפגנה (צילום כרזה)

אחרי שארגון נעמ''ת, ההסתדרות במרחב הנגב וארגוני נשים מנעו מהמורשע בעבירוות אלימות ומין נגד נשים, אליעזר ברלנד, לערוך אירוע בהיכל התרבות, האירוע הועבר לאולם אירועים פרטי,שבינתיים, כך נודע, בוטל. חסידיו של האיש, נודע, מנסים לארגן אולם אלטרנטיבי, אולם ככל הנראה נתקלים בהתנגדות של בעלי אולמות, מתוך חשש להמשך פעולתם. האירוע אמור הלתקיים מחר, חמישי והוא מאורגן על ידי שובו בנים אינטרנשיונל. 

ברלנד, מנהיג אחד הפלגים המרכזיים בחסידות ברסלב, מייסד וראש ישיבת שובו בנים, הורשע בעל פי הודאתו במסגרת עסקת טיעון בשתי עבירות של מעשה מגונה בנשים, ובעבירה אחת של תקיפה. נידון ל-18 חודשי מאסר, אך ישב בפועל כשנה. הוא עורך עצרות וכינוסים ברחבי הארץ ולעתים, בבתים פרטיים. 

''האירוע ייערך באולם פרטי, אך אנחנו מתכוונות לערוך הפגנה של ארגוני הנשים במקום", אומרת יו''ר נעמ''ת בנגב, חגית פאר. ''נאבקנו לא לתת לו (לברלנד) במה ציבורית, אך אין לנו מה לעשות ברגע שהאירוע נערך באולם פרטי, מלבד לערוך הפגנת מחאה גדולה, בסמוך לאירוע".

אתמול הרוחות סערו בבאר שבע בעקבות ביטול ההרצאה, בקרב תומכי ברלנד. מצד שני, היו רבות מבין המגיבות, שטענו כי האיש, שריצה רק חלק מהמאסר שנגזר עליו, אינו ראוי לשאת בתואר ''רב''. אחת המגיבות קיבלה נאצות ואיומים. ''במקומות אחרים בארץ נמנע מברלנד להופיע באולמות וכך יהיה בבאר שבע", אומרת לברנז'ה NEWS אילזה ניקולאיצ'וק, מנכ'יל מסל''ן. "אולם שיארח אותו צריך לדעת שייתקל בביקורת ציבורית גדולה ואנשים לא יצרכו את שירותיו. אם נמנעים האירועים שלו במרכז,  לא יכולים להפוך את הנגב לפח הזבל של המדינה. בכל מקום בו ירצה להופיע הוא ייתק בהתנגדותן של נשות הנגב ושל אנשי הנגב בכללותו, שלא מוכנים לתת יד לתופעה זו. הערב אני מקבלת המון שיחות, של נשים נפגעות עבירה ושל נשים בכלל, שלא מוכנות לתת יד לקיום אירוע כזה בבאר שבע".

​​​​​​​

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load