• 20 אוקטובר 2018

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בעקבות מחאת רשת ב''באר שבע ביחד'' בוטלה הרצאת מורשע בעבירת מין

אליעזר ברלנד, שהורשע על פי הודאתו בשתי עבירות של מעשה מגונה בנשים, ובעבירה אחת של תקיפה ונידון למאסר, הוא ראש ישיבה ואמור היה לשאת הרצאה בהיכל התרבות

מחאת הרשת נגד אליעזר ברלנד (משמאל) (צילום: נחלת הכלל / CC0)

הרוחות בבאר שבע סערו השבוע, בעקבות הכוונה לאפשר לאליעזר ברלנד לשאת הרצאה בבאר שבע, בהיכל התרבות. ההרצאה הייתה אמורה להתקיים ביום חמישי, אך בעקבות מחאת רשת של קבוצת "באר שבע ביחד" - בוטלה.

ברלנד הוא מנהיג אחד הפלגים המרכזיים בחסידות ברסלב, מייסד וראש ישיבת שובו בנים. הוא הורשע בעל פי הודאתו במסגרת עסקת טיעון בשתי עבירות של מעשה מגונה בנשים, ובעבירה אחת של תקיפה. נידון ל-18 חודשי מאסר, אך ישב בפועל כשנה. 

חגית פאר, יו''ר נעמת בנגב, אמרה הערב כי "בהתערבות נעמת וההסתדרות בוטל האירוע בהשתתפות ״הרב״ ברלנד שהיה מתוכנן להתקיים בהיכל התרבות בבאר-שבע. היכל התרבות בבעלות ההסתדרות מושכר למפעיל פרטי אשר עימו נערכה ההתקשרות להופעתו של ברלנד".

"מדובר בעבריין מין מורשע אשר ריצה רק חלק מעונש המאסר שהושת עליו ושוחרר מטעמי בריאות. מאז שיחרורו מדלג הרב מעיר לעיר ומרצה את משנתו בפני קהל חסידיו. בערים אחדות מנעו ממנו להופיע", אומרת פאר.

כשנודע ליו״ר נעמת במרחב הנגב חגית פאר על האירוע המתוכנן היא פנתה לאחראים בהסתדרות ושיתפה אותם בתחושותיה. בעקבות זאת פעלה ההסתדרות באופן מיידי ותבעה מהשוכר לבטל את האירוע. חגית פאר אמרה: ״האיש הזה שאינו ראוי לשאת תואר נכבד של רב, רמס ביד טמאה וברגל גסה את כבודן של נשים שנפלו קורבן למעשיו החולניים״.
"אני קוראת לכל מי שנתן אישור לקיום האירוע באולם ציבורי ומכובד ,עדיין לא מאוחר לחזור מהחלטה האומללה ולמנוע מאיש הרע הזה, יש למנוע בכל מחיר מתן במה לעבריין אשר מעז בחוצפתו להמשיך להטיף מוסר לאחרים.  נעמת חרטה על דיגלה את עקרון חופש הביטוי ,אך יש גבול! לא לאיש זה ושכמותו, שפגע בנשים והרס את חייהן".

הערב נודע כי אחת ממארגנות המחאה כנגד ברלנד נתונה לאיומים ותפנה למשטרת ישראל. "האולם ביטל את האירוע, אך חסידיו ממשיכים לתור אחר מקום אחר שיסכים לארח אותו, ולכן - אם יהיה אירוע, נהיה גם אנחנו" כתבה הערב בפייסבוק.

"אין מקום לאף עבריין מין תחת איצטלה של צדיק או רב, ובטח לא כמוביל ומנהיג ציבור.  אין מקום לגופים ציבוריים להכיל אותו", כתבה. אל המאבק נגד קיום הופעתו של ברלנד חברו ארגוני נשים, ארגונים פמיניסטיים וארגוני נשים יהודיות וערביות.

חלק מחסידיו טוענים כי הטענות נגד ברלנד הן עלילה של עבריינים שנקמו בו לאחר שלא הצליחו לסחוט ממנו כספים. לטענתם,  ברלנד הודה במעשים כדי לקבל על עצמו ביזיונות במטרה לבטל גזרות המרחפות על עם ישראל, וכפי שהודה בדברים אחרים שלא עשה, כגון פיגועי 11 בספטמבר.

קבוצה אחרת בקרב החסידים סבורה כי ברנלד אינו כפוף למערכת ההלכתית הרגילה ואסור להטיל ספק בצדקתו. חתנו של  ברלנד הוציא ספר ברוח זו. מתנגדיו של הרב ברלנד פרסמו הקלטות שנעשו ככל הנראה בסתר ובהן אומר בנו שאביו הוא פושע, ואשתו של הרב ברלנד, תהילה, מתעמתת עם בעלה ומאשימה אותו בקשרים עם נשים.

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load