• 18 ינואר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משרד החינוך העניק פרס הצטיינות ל-אג'יק, על תרומתו לדו קיום בנגב

בין נימוקי משרד החינוך למתן הפרס לארגון, היושב בב''ש: ''פעילותו רבת השנים לקידום החינוך לשותפות, מפגשים לחיים משותפים ולעשייה משמעותית המקרבת אנשים וקהילות''

אנשי אג'יק מקבלים את הפרס (צילום: באדיבות אג'יק)

אג'יק–מכון הנגב נבחר על ידי מינהל חברה ונוער מחוז דרום במשרד החינוך כארגון המצטיין בתחום המעורבות החברתית במחוז לשנת תשע"ח.   

אתמול, יום ראשון, הוענק לאג'יק אות הוקרה מטעם משרד החינוך, אשר מעניק מדי שנה את האות לארגון מצטיין על פועלו בתחום המעורבות החברתית והקהילתית. השנה נבחר אג'יק-מכון הנגב על שום "פעילותו רבת השנים לקידום החינוך לשותפות, מפגשים לחיים משותפים ולעשייה משמעותית המקרבת אנשים וקהילות".

אלי שטרית, מנהל חברה ונוער במחוז דרום במשרד החינוך ציין בנימוקים לבחירה באג'יק-מכון הנגב כי מסלול המנהיגות הצעירה "חיים משותפים בנגב" שפיתח הארגון מזמן למשתתפיו מפגש וחוויה שיתרמו לעיצוב זהותם של בני הנוער כאנשים בוגרים הפתוחים לקבלת "האחר", רגישים לזולת, מעורבים בסביבתם ולוקחים אחריות על חייהם". הוא ציין לשבח את העובדה כי הארגון מקיים חיים משותפים הלכה למעשה.

אג'יק מכון הנגב הנו ארגון ערבי-יהודי לשינוי חברתי אשר פועל בנגב החל משנת 2000. הארגון מורכב מצוות משותף של ערבים ויהודים, הפועלים יחדיו ליצירת מרחב משותף, המאפשר לערבים ויהודים לפעול ביחד, תוך שמירה על זהותם ותרבותם.
תכנית "חיים משותפים בנגב"  שפיתח הארגון מפגישה בין תלמידי בתי-ספר יהודיים וערביים בכיתות י'–י"ב במהלך שלוש שנים. במהלך המפגשים התלמידים מכירים זה את זה, לומדים על השונה והדומה ביניהם ונחשפים לסוגיות המעסיקות כל חברה בנפרד ואת תושבי הנגב ככלל. התוכנית מסייעת להפחית סטריאוטיפים ודעות קדומות, לחזק יחסי אמון, לעודד שיתופי פעולה למען הנגב לטובת כל תושביו, ולקדם את השאיפה להבניית אזרחות משותפת ושוויונית. את התלמידים מדריכים מורים מבתי-הספר השונים שעברו הנחיה מיוחדת של משרד החינוך ואג'יק–מכון הנגב.

ח'יר אלבז ואריאל דלומי, מנכ"לים משותפים של אג'יק-מכון הנגב, אמרו בטקס הענקת הפרס אמש כי "הבחירה באג'יק-מכון הנגב מרגשת ומשמחת בהיותה אות הוקרה המבטא הערכה לעבודה המאומצת הנעשית בארגון לאורך שנים". הם ציינו כי הפעילות בתחום החינוך והנוער מהווה חלק מרכזי בפעילותו של הארגון וכי ההצלחה בנגב הפכה את הפעילויות שמוביל הארגון למודל שהולך ומתרחב גם למרכז ולצפון הארץ. "קבלת אות ההוקרה מטעם משרד החינוך נותנת לנו אנרגיה חיובית להמשך ולהרחיב את עשייתנו, ואת הפלטפורמות בהן אנו פעילים".

כתבות שיעניינו אותך...
תגובות

End of content

No more pages to load